| 8Anonimul8 a întrebat:

Ma gandeam sa incerc sa ma angajez si eu part time la food panda sau takeaway ca livrator de mancare, deoarece sunt student, timp prea mult nu am insa mi-ar prinde bine niste bani in plus. Ce stiti? Cam cat se castiga, merita oare? As vrea sa livrez cu masina, locuiesc in Constanta. Vreau doar sa stiu daca este convenabil ca si profit si timp lucrat, si cum e sa lucrezi in domeniul aceasta. Multumesc mult!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Firma te angajează dacă știe că se poate baza pe tine un minim de ore săptămânal cu orar ales de tine pe care va trebui să îl respecți.
Se livrează de pe biciclete, biciclete cu motor, motorete, motociclete. La livrarea cu mașina adaugi benzina din buzunarul tău. Poți avea un venit suplimentar doar cu o implicare pe măsură.