| Erin28 a întrebat:

Buna!
Cam cat câștigă un angajat la KFC, net? Dacă ați lucrat, cum a fost? Sunt inca la liceu, însă mă gândeam să ma angajez part-time.

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cinstit: minor fiind, nu (cred că) o să se complice cu tine

| Erin28 explică (pentru sierra1):

Sunt in clasa a 12-a, am aproape 19 ani.

| sierra1 a răspuns (pentru Erin28):

Dacă le spui că ești INCĂ la liceu, o să-ți spună "pas"

| Frank51 a răspuns:

Se câștigă foarte prost dar prind bine banii dacă nu e de ales. Foarte prost înseamnă în jurul minimului pe economie.

| Erin28 explică (pentru Frank51):

Eu as vrea sa lucrez part-time, și de aceea întrebam. Mulțumesc!

| haileewatson a răspuns:

Minimul pe economie

| Ariel21 a răspuns:

O sa incep cu inceputul... orice persoana ce a implinit 15 ani are voie sa lucreze intr-un mediu ce nu le poate afecta sănătatea. De la 15 si pana la 18-19 ani ( cand teoretic si practic esti major) numarul de ore de munca este de 6, iar salariul este jumatate din cel mimim pe economie. Incepand cu vârsta de 18 ani vei putea fii platit cu salariul intreg. In acelasi timp atunci cand vrei sa te angajezi, angajatorul isi i-a o serie de,, responsabilități,, pe cap si anume:
1.nu ai voie sa depășești cele 6 ore de munca in caz contrar,, șeful,, v-a fii sanctionat
2.trebuie sa lucrezi intr-un mediu favorabil tie ce nu necesita prea mult efort fizic sau sa nu faci activități ce sa iti puna in pericol viata ( aici ma refer la urcatul pe schele, folosirea stivuitoarelor etc.)
Stiu ca am repetat unele lucruri, dar e mai bine asa. Spor la munca happy
*sper ca te am ajutathappy

| Erin28 explică (pentru Ariel21):

Multumesc!

| Ariel21 a răspuns (pentru Erin28):

Cu placere! Informatiile acestea le stiu de la profu meu de economie happy sper ca te au ajutat

| adisise a răspuns:

10 mil