| Arrows a întrebat:

Salut, nu stiu daca am pus aceasta intrebare la categoria corecta dar am nevoie de o parere pentru canalul meu de YouTube de care m-am apucat recent.
https://www.youtube.com/......g/featured

As dori o parere in legatura cu tot
Genul de content pe care l-am ales
Ce imi lipseste si ar trebui sa adaug sau sa schimb la canal etc.
Dau funda la cel mai bun comentariu.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si care ar fi canalul tau de youtub?
Ca linkul atasat este o reclama la Fast and Furios.

| danbnz a răspuns:

Parerea mea e ca numele nu e bine ales... FiascoFilms.

Citez din about:

"The FIASCOFILMS channel delivers hot new trailers, teasers, and sneak peeks for all the best upcoming movies."

FIÁSCO s. n. (Italienism) Lipsă completă de succes, nereușită totală; insucces, eșec.

Sesizezi contradictia?

| danbnz a răspuns:

Inspira-te de la profesionisti:
https://www.imdb.com/

| CosminCD a răspuns:

Să ai grijă că dacă nu ai drept de copyright e cam nasolel! În rest e ok!

| Arrows explică (pentru Violleta2022):

Chiar acum am testat link-ul si merge foarte bine, nu stiu ce problema ai tu.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Arrows):

Linkul este de la o reclama de film.
Tu ai cerut pareri despre canalul tau. Unde-i canalul ala?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Arrows):

Daca canalul tau este asta cu reclame de filme, atunci este posibil sa o furi uratt, din cauza copyright-ului.
Detii licenta de publicare filme, sau reclame filme?
Daca nu, esti deja in incalcarea drepturilor de autor si este o chestie de timp, pana te verifica si e\te incalta cu o amenda usturatoare, blocandu-i canalul si adresa de IP, bineinteles.

| Arrows explică (pentru Violleta2022):

Poti terog sa ma lamuresti putin cum sta treaba cu licentele astea si cum pot face rost?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Arrows):

"Can I upload movie trailers to YouTub?
You CANNOT upload movie trailers and get paid. Reason being is that movie trailers are copyrighted and you cannot monetize, or run ads, on them. However, you CAN upload them to your channel and get views"
https://www.google.com/......ps?/search

Who owns copyright in a film?
The person who makes the arrangements for the film to be made, usually the producer and director, owns copyright in a film.

Is it illegal to post movies on YouTube?
Yes, it is illegal to upload a movie on YouTube. If you are the owner of the movie and hold all the rights of publishing, you can upload it on YouTube. If it's-a popular movie from a leading production, you may get a copyright strike on your YouTube account.

Is it illegal to post movies on YouTube?
Yes, it is illegal to upload a movie on YouTube. If you are the owner of the movie and hold all the rights of publishing, you can upload it on YouTube. If it's-a popular movie from a leading production, you may get a copyright strike on your YouTube account.

Mai multa informatie gasesti pe Google, doar cauta unde trebuie sa platesti si cui. Evident producatorului filmului sau muzicii.