| bogdan_4893 a întrebat:

happy am 23 ani si pana acum nu mi-am ingrijit dantura si am 3 carii...sad ce ar trebui sa imi fac sa o iau de la capat sa imi fac dantura sanatoasa si alba?

ce sfaturi imi dati?big grin

3 răspunsuri:
| VanessaTPU a răspuns:

Cel mai bine este sa te apuci sa-ti ingrijesti dantura, ai 23 de ani, numai esti copil mic sa-ti permiti sa ramai fara dintisori sau cariihappy. Spusesi ca ai 3 carii, ce astepti? sa se faca mai mari? sa-ti afecteze alti dinti? Sfatul meu este sa ai grija de dantura la timp, sa nu intervina probleme la care sa regreti dupa ca nu le-ai dat importanta. Fundita daca ti-am fost de foloshappy

| katy a răspuns:

Sa mergi la dentist

| NeverSayNever a răspuns:

Pai in primul rand ii faci o vizita dentistului,dupa ce iti va face cariile, te vei spala pe dinti dupa fiecare masa, daca nu macar de 3 ori pe zi, vei folosi apa de gura si ata dentara, sfaturiile astea sunt de la o obsedata de dantura perfecta:d...bafta