| Kazy_Robert_1997 a întrebat:

cine imi poate spune ce trebuie sa invat cuvat cu cuvant pentru examenul de capacitate, am avut probleme medicale si am lipsit mult in ultimii ani, dau bifa

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Profesorii tai de romana si matematica ar trebui sa fie in stare sa-ti spuna sau arate in carti, ce anume trebuie sa inveti.
Asadar, cand mergi la scoala, dupa ora de ramana si matematica, roaga-i pe profesorii tai, sa te ajute cu ce trebuie sa inveti.

| Geici7474 a răspuns:

Https://www.edu.ro/......ii-en-viii
Gasesti aici toate informatiile de care ai nevoie in legatura cu evaluarea nationala de anul acesta. Oricum daca nu te simti pregatit deoarece ai lipsit mult de la scoala si crezi ca ai goluri destul de mari, sfatul meu ar fi sa incepi sa faci meditatii;)