| louis3 a întrebat:

Daca o persoana a lipsit astazi la proba digitala a Bacalaureatului,din cauza ca a ajuns la urgente cu probleme medicale,se poate reinscrie maine? Ce trebuie facut,trebuie apelat comisii, etc? Se poate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa faca o cerere la comisia de bacalaureat si sa prezinte motivarea, respectiv actul medical.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se poate!

Trebuie să depui o Cerere la Comisia de BAC ( la Secretariatul liceului ), Cerere în care explici situaţia şi soliciţi reprogramarea probei într-o altă zi.
La Cererea respectivă TREBUIE să anexezi şi copia Adeverinţei medicale ( sau a Scrisorii medicale pe care ai primit-o de la Urgenţe )...

Toate cele bune.