| blue0muffin a întrebat:

Salut TPUbig grin
am nevoie mare de ajutor. trebuie sa ma ingras cateva kilograme pentru ca sunt mult prea slaba pentru varsta mea.
aveti niste sfaturi? pofta de mancare nu prea am, si am incercat si sa iau vitamine dar nu simt ca ma ajuta cu nimic. nu am fost niciodata atat de slaba.
va rog sa ma ajutati :] funda :*

Răspuns Câştigător
| WolfGirl a răspuns:

Salut. Si eu sunt cam slaba pentru varsta mea. Adica oricat as manca nu ma ingras deloc. Am incercat sa iau si eu vitamine dar nu prea a mers. Problema mea este ca uneori ametesc destul de repede deci iti spun ca ar trebui sa iti faci ceva analize, adica exact ce urmeaza eu sa fac pentru a afla exact ce ai.

4 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la un nutritionist. Te sfatuiesc sa nu inerci sa mananci cat mai multa mancare nesanatoasa pentru ca exista riscul ca, la un moment dat, sa te obisnuiesti cu asta si sa devii mai grasa decat ti.a dorii. Bafta!kiss

| dadonexus a răspuns:

Pofta de mancare nu conteaza manaca oricum iar daca vrei sat e ingrasi manaca seara si eventual cu paine si mananca multi calrtofi paste eventual la kfc si mc.

| ana_7298 a răspuns:

Si mie mi s-a zis ca sunt prea slaba, dar atata timp cat tu te simpti bine si in putere nu cred ca ai de ce sa iti faci griji :*

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Asa cum s-a mai spus cel mai indicat este sa consulti un medic nutritionist si sa nu incerci sa te ingrasi de capul tau, pentru ca apoi consecintele nu-ti vor fi tocmai pe plac. un medic va stii exact ce alimente sa-ti prescrie si te va sfatui cel mai bine cum trebuie sa mananci si cand pentru a pune cateva kilograme in plus, fara sa te ingrasi prea mult dupa o perioada. astfel vei invata sa mananci sanatos si echilibrat si vei putea sa-ti mentii silueta. kiss