| GuitarGirl a întrebat:

Daca se poate as avea si eu o intrebare. Am cunoscut un baiat la o petrecere si eu si prietena mea ne-a placut imediat acel baiat. Ea are mai multa experienta in relatii, este foarte directa si de asemenea este si prietena mea cea mai buna. M-am obisnuit ca ea sa ramana intotdeauna cu baietii care imi plac mie dar pentru acest baiat simt mai mult.Si eu si ea pastram legatura cu baiatul respectiv dar cred ca ea l-a cucerit. Eu sunt o fire mai delasaoare si petrecareata asa ca singurul lucru despre care am vorbit cu el au fost jocuri, filme etc. Ce credeti ca ar trebui sa fac in vedere ca ne-am cunoscut la petrecerea unei dintre cele mai bune prietene ale mele, el fiind varul sarbatoritei, iar ea mi-a spus ca daca ar ajunge sa ne cunoasca pe aman2 pe mine m-ar alege?(am uitat sa mentionez ca el este din Alba iar eu din Cluj)...Multumesc anticipat si vreau si parerea unor baieti pls

Răspuns Câştigător
| EvilThoughts a răspuns:

Am mai spus unei fete acelasi lucru...te temi sa ii spui ceea ce simti din frica de a-l pierde
nu trebuie sa fi timida... spune-i direct.invinge-ty teama

4 răspunsuri:
| FunKyPunKyGirl a răspuns:

Cucerestel si roagati prietena sa o lase mai moale. daca chiar vrei sa fii cu acest baiat lupta pentru el.si vorbeste cu el despre ce prietene a avut inainte si ce fete ii plac...dai cadouri de ex o inimioara roz din hartie sau altceva care scrie numele tau sau ceva de genu.si apoi spune-i cal placi si sarutal direct.ai sa vezi ca o sa vrea o relatie cu tine

| LotusRadioactiv a răspuns:

De obicei relatiile la distanta nu tin. Daca totusi consideri ca este necesar, ai putea sa vorbesti cu prietena ta, sa-i spui deschis ce simti pentru acel baiat si sa-ti dea niste sfaturi in legatura cu asta. Daca este intr-adevar prietena ta, va ceda pentru tine, macar o data. Insa fii prudenta : eu zic sa pastrezxi acest psibila foavoare din partea prietenei tale pentru o relatie mai sigura, care poate fi de lunga durata happy. Multa sanatate

| GuitarGirl explică:

Pai in nici un caz prietena mea nu ar ceda iar el nu a mai avut vreo prietena... multumesc f mult pentru sfaturile voastre

| alonet a răspuns:

Inainte sa cuceresc un baiat as alege sa citesc o carte sa pot sa ma exprim cat de cat intelegibil, dar ca idee prietenele cele mai bune iti fac cel mai frumos felul, si parerea mea ca baiat e sa cauti un tip in locuri diferite decat cel in care cauta prietena ta!