| anonim_4396 a întrebat:

Este vara iar eu stau in casa. Nu am cu cine sa ies afara. Nu am prieteni. Am avut o gramada dar falsi. Am aflat ca ma barfeau, radeau de mine, i-am dus la unu cadou in 2 aniversari cadou de 800 lei aproape(nu ca sa il cumpar doar ca imi era prieten bun). Dar daca ii ziceam sa iesim pe afara nu voia sa iasa cu mine si nici La multi ani nu mi-a zis. Cam asa mi-au facut toti pe care i-am avut ca si prieteni.Pe scurt toti mi-au fost prieteni falsi.
Acum e vara si ma tot cert cu parintii sa ies afara.Am aproape 15 ani dar va dati seama ca nu mai gasesc in parc sa ne jucam cu masinutele si chestii sau daca gasesc pe cineva ma i-a la misto.
Tot ce fac eu este ma trezesc si stau in sila pe calculator si ma joc. Ma joc doar in sila doar ca sa treaca timpul.Ma enervez ca pierd din 2 in 2 secunde si na e destul de nastpa. VOi ce ziceti sa fac? AM incercat ogramada de sporturi si ori nu ma baga antrenorul ori nu imi placea. Voi ce spuneti?

8 răspunsuri:
| MACosmin a răspuns:

Du-te la sala...imediat ajungi sau daca nu ai ajuns deja la pubertate. Poti sa profiti de ocazie si sa faci o gramada de sport pentru ca te vei recupera mult mai repede.Sala, alergat, calisthenics prin parcuri.Eu asta as face daca as putea da timpul inapoi.Am fost si eu ca tine, nu aveam cu cine sa ies si stateam doar in casa pe calculator cu saptamanile.
Din ce oras esti? poti sa cauti un club de skandenberg ( daca iti place ).
Te pot ajuta daca ai nevoie.

| GeorgeBerbec a răspuns (pentru MACosmin):

Salut! Bucuresti. SI nu ma intereseaza acest tip de sport. Multumesc pentru raspuns tot mai incerc sa gasesc ceva...

| Liviu a răspuns:

Apucate de judo/karate/inot,un full contact,ceva, box iti creste foarte mult stima de sine un sport,mai ales sala,cand te vezi happy asa, o sa te bage si alti in seama,comunica si etc. Incearca la sala cum ti s-a mai spus eu la sala mi-am facut ceva cunostinte, a fost ok cat a durat happy merita incercat, in plus bani nu par a fi problema pentru tine, ia-ti role, bicicleta, etc (din momenet ce iai facut cadou de 8 mil, iti permiti clar)

| GeorgeBerbec a răspuns (pentru Liviu):

Sporturi de contact nu ma lasa deloc mama. Zice ca ori imi iau bataie vin vanat si fac chiaguri de sange la cap si ma imbolnavesc (aceelasi lucru zice si tata deci nu ma lasa). Iar sala nuprea am voie sa ridic greutati pentru ca, cand eram mai mic am fost operat de hernie hidrogela. Am bicicleta dar nu am cu cine iesi asa singur nuprea imi place sa ies, sa imi bag castile si sa ascult muzica in timp ce merg cu bicicleta....AM investit foarte multi bani in jocuri si gaming dar a devenit foarte plictisitor sa ma joc chiar daca ma joc cu cineva-am foarte multi prieteni din alte localitati ma inteleg bine cu toata lumea dar m-am plictisit efectiv sa ma joc orice joc cu oricine vreau sa mai fac si alte activitati...

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Poti sa te duci la piscina singur, sa alergi. Asa fac si eu, nici eu nu am prieteni. *virtual hug*

| Liviu a răspuns (pentru GeorgeBerbec):

Tre sa te lase sa faci ceva,fa inot,sau orice,sau du-te undeva fa alpinism, sau cross,sau orice altceva, o activitate,sah-u table, remi, orice, fa o pasiune, descopera-ti un hobby, fa un glosar(strange timbre) ceva sa iti ocupe timpul si sa iti dezvolte creierul, sahu e un exemplu f bun

| GeorgeBerbec a răspuns (pentru Liviu):

Crede-ma ca parintii mei nu se implica deloc in a ma duce la un sport/sa fac o activitate sau gen cum fac alti tati sa mearga cu copii la un meci de fotbal pe stadion din astea. Mie ori nu ma baga in seama(m-au lasat sa fac fotbal 5 ani si apoi nu am mai vrut eu sa merg, am mai facut karate si nu mi-a placut) ori ma zgorneste din fata lor. Dar de cumparat imi cumpara gen chestii dar doar atat restul eu trebuie sa ma interesez si nu am nici o putere...

| aumih16 a răspuns:

Cauta si tu ceva! un prieten! o prietena! poate vrei sa iti gasesti o activitate!