| Violetta69 a întrebat:

Voi pana la cat stati afara? Cum v-ati convins parintii? Eu am aproape 16 ani si vara pot sta afara pana la 20:00, iar iarna pana la 16:30. Nu stau intr-o zona periculoasa, imi ascult parintii si am prieteni de incredere. Cum i-as putea convinge sa stau mai mult? Prietenii mei ies devreme doar ca sa stea cu mine, altfel n-ar iesi... Am inceput sa stau numai in casa, deoarece imi e rusine ca trebuie sa plec asa devreme. Imi e rusine sa zic parintilor mei ca vreau sa stau mai mult, cu toate ca ma cert cu ei mai mereu si mai si tip...
Credeti ca orele acestea sunt normale?
FUNDA

5 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Eu nu prea ies pe afară, însă când o fac, nu am o limită anume. Părinții mei sunt înfricoșați de faptul că stau nonstop închisă în camera mea, fără nimeni, și cred că acesta este motivul pentru care nu am o oră anume de a veni acasă.
Dacă vrei să stai mai mult cu prietenii, ar trebui să vorbești cu părinții tăi și să le spui situația! Poate nu vor înțelege din prima, însă e bine să încerci!

| GreenB0y a răspuns:

Ciudat,eu am 14 ani si pot sta afara pana la 23:00 si vara pana la 24:00.Totusi eu sunt baiat, dar ca sa te lase trebuie sa le zici parintilor tai cu cine mergi si unde(Nu trebuie sa mergi neaparat in acel loc.) nu ca sa vina peste tine si ca sa stie unde esti. Spunele ca toti copii stau mai mult afara si ca te plictisesti acasa.Incearca la inceput sa negociezi pentru ora 21:30(Cand esti in vacanta sau in weekend) si in caz ca vrei sa mai stai sa-i suni si la se spui ca e totul ok, e fain si ai vrea sa mai stai pana la ora x. Bafta!

| ElenaSA a răspuns:

Pai spui exact ce ai spus si aici. Ca vrei sa mai stai in plus afara. Negociaza o ora. Cred ca poti sa castigi o ora in plus. Nu spune dintr-o data ca vrei pana la 22.

| fearlessss a răspuns:

Buna
Eu stau prin fata blocului de aceea stau vara pana pe la 22:00, 22:30 si iarna pana pe la 20:00. Daca e sa ies in oras nici pe mine nu ma lasa prea mult timp, adica, daca e vreun concert sau asa normal ca ma lasa si pana la 2 naoptea, dar in rest vara pana pe la 20:30 in oras, oar iarna nu stiu, eu nu prea ies in oras, stau pe afara.Insearca sa vorbesti cu prietenii sa va vedeti pe la blocul tau ca pe acolo sigur te lasa mai mult. Daca iesi cu un grup mare spune le sa te lase mai mult ca esti in siguranta, ca sunteti multi nu aveti ce pati. Daca insa iesi cu 1-2 amici, eu zic ca orele sunt ok.Bafta!

| UserName250000 a răspuns:

Pe mine ma lasa iarna (doar cand e frumos) pana la 6 fara 20, iar vara pana la 21:30