| anonim_4396 a întrebat:

Iubita mi s-a plâns recent că nu prea îi mai ofer atenție și sunt cam distant cu ea. Adevărul e că așa este. Liceul îmi mănâncă tot timpul, am 6-7 ore pe zi, iar când ajung acasă, ajung obosit. Ea zice că mă înțelege dar știți, vorbele ei cumva m-au făcut să cred că dacă se mai întâmplă asta de multe ori, ne despărțim. Ce aș putea face?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să nu mai fii distant, stai mai aproape de ea.
Când sosești acasă de la liceu, faci un duș scurt rece cald rece, și te întinzi în pat 30 de minute, până apare primul vis. Apoi ești freș. Și o iei în brațe scurt. Așa o să simtă că ești aproape.

| ywar a răspuns:

Iesiti in weekend in atura cat se mai poate. teatru, opera, parc, spectacole, dans, voluntariat etc.
Daca interesele si programele voastre nu corespund oricum va veti desparti.

| Antopuff a răspuns:

Asta e unul dintre motivele pentru care nu e ok sa ai relatie in liceu. Ar trebui sa te axezi pe ceea ce iti place tie sa faci nu sa pierzi timp in relatii. Ai timp destul mai incolo de relatii

| Bizon95 a răspuns:

Daca esti la liceu si esti obosit dupa 6-7 ore ai nevoie de doctor... SERIOS
ea ce face toata ziua? nu are scoala?

in week-end-uri ce faceti? tot obosit?

iar daca nu aveti timp unul de celalalt, ce fel de iubiti sunteti, mai bine o lasati balta daca nu va faceti timp unul de altul

| Andreeush a răspuns:

Dacă ea nu îți înțelege programul încărcat atunci nu ai ce face, doar nu o să îți neglijezi școala pentru ea.
Încearcă să îi dedici timp mai mult în week-end.