| carbon21 a întrebat:

Buna, vin cu o problema, prietena mea s-a despărțit de mine ieri, având o relație de aproape 4 ani, amândoi fiind majori. Mi-a dat impresia ca totul e bine și frumos, ca este fericita și imi zicea ca este, când a fost in vacanța cu ai ei mi-a zis sa nu ma despart de ea. La unele discuții mai aprinse am injurat-o dar nu acum recent, in jur de 4-5 luni, fiind stresat. Am trecut amândoi peste și ne-am continuat relația, de 1 an de zile a devenit bolnava cu glanda tiroida, in una dintre discuții mi-a zis ca e vina mea, ca am stresat-o, da probabil ca s-a stresat și cu mine, dar e la medicina și de multe ori se plângea ca nu mai poate și asa, ca are de învățat 3 cărți pentru examen. Toate bune și frumoase am susținut-o, cât am putut financiar, emoțional. Ea tot imi zicea ca totul e bine și ca e fericita, doar ca in vacanța mi-a zis ca au văzut mesajele când o înjura fratele ei, nu știu ce sa zic aici, sunt 4-5 luni și cam 40-80 mesaje zilnic, cine derulează atât? Când ma trezesc dimineața mesaj de la ea, dulcegării, cum ne învățasem, ca se bucura ca totul e bine și ne intelegem. După ceva timp, ma suna fratele ei, ca de ce am injurat-o, ca sunt un 0 pentru el. Dupa când ii zic ei ca de unde a aflat frate-su, imi zice ca a văzut mesajele. Am zis ca nu are cum numai dacă s-a plâns ea. Da inteleg nu am fost un sfânt, am avut uneori momente, dar nu cred ca am fost așa rău, fiind și primul băiat din viața ei, atât in materie de sex, cât și in toate. Numai eu cred ca familia ei i-a zis sa nu mai fie cu mine, am încercat sa ne împăcăm, ca ma pun in genunchi in fața lor sa ma ierte pentru ca tin la ea. Nu inteleg de ce s-a întâmplat asta, pentru ca atunci când au mai fost discuții i-am zis ca sa ne despartim dar de fiecare data plângea, se ruga de mine sa ne împăcăm și sa nu o las și acum face așa. Când am sunat-o sa văd care e treaba, mi-a zis ca vrea sa se axeze pe sănătatea ei(e la un pas și face și diabet), ca nu mai vrea pe nimeni, ca nici nu a vrut, ca tot așa am fost tot nervos și ca au fost doar momente când a fost fericita, asta cu ideea ca ea la începutul relației mi-a zis ca daca e ceva sa vorbim, sa discutam. Intr-o parte o inteleg, ca vrea sa se axeze pe ea, dar ea nu o sa sufere? Totuși primul iubit și la sex și la tot, prima dragoste, o sa-i fie mai bine fără mine? Pe moment e orgolioasa ca o cunosc dar o sa-i fie dor de mine o sa ma caute sa ne împăcăm? Problema și la mine e ca de când a venit COVID am luat pe o cale mai rea, eram mai impulsiv nu tot timpul, mai nervos, pentru ca am astm (făcut după un episod de stres cu prietena când a intrat la facultate și era cu nasul pe sus și ma ignora și nu o prea mai interesa de mine). Deci întrebările mele, o sa ii fie dor de mine? O sa caute sa ne împăcăm? O sa ii fie mai bine fără mine? Și daca se poate ceva sfaturi. Multumesc pentru răbdarea de a citi, chiar ne-am făcut planuri împreuna dar vad ca am fost mințit pe fata. Într-adevăr nu am fost perfect dar eu zic ca a fost 90 bine și 10 rău in toți acești ani, nu știu daca exista un om ca sa poată sa-și facă persoana iubita fericita 1000%

31 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da.
2. Nu.
3. Poate.
Sfaturi. Iartă. Uită. Mergi mai departe.

| isemilia a răspuns:

Nimeni nu stie daca se va impaca sau nu cu tine. Pare ca i-a ajuns insa. Fie ca e pe moment, fie ca e pe o perioada determinata de timp sau ca e pentru totdeauna. Nu cred ca e musai de la acea cearta a voastra (bine, depinde si ce i-ai spus, cum ai spus-o si cand ai spus-o), ca totusi a trecut atat timp de atunci. Probabil vrea doar sa se axeze pe facultate si sa aiba mai multa grija de sanatatea ei. Din cate spui a fost o relatie frumoasa, insa atat. S-a terminat. Incearca sa iti ocupi timpul cu altceva sa nu te mai gandesti la despartire.

Ps. Nimeni nu stie ce se va intampla in viitor cu voi doi. Oricum mie uneia mi se pare ca aveati o dinamica cel putin ciudata. (adica, in timpul relatiei voastre, tu ai facut astm dupa o cearta, iar ea are probleme cu glanda tiroida si mari sanse sa faca si diabet. (Sanatate amandurora!)) In general erau tensiuni intre voi sau doar din cand in cand va mai apuca? (cum a fost atunci cand ea te-a ignorat pentru ca a fost admisa la medicina sau atunci cand ai injurat-o)

| carbon21 explică (pentru isemilia):

Din când in când, au apărut, din prostii in general, dar tineam fiecare si o continuam așa 2-3 ore după cădeam la comun acord. A fost când s-a întâmplat doar odată la 7 luni sau un an, dar pe timpul facultății mai ales in sesiune erau discuții, mai des. Acum nu știu tensiuni nu erau așa mari ca treceam peste. La când a intrat la facultate era cum am zis cu nasul pe sus, o duceam eu cu mașina și pe mașina stătea și vorbea cu noile colege, cu mine mai nimic, răspundă ff greu la mesaje, a fost mai rece intr-un cuvânt. Am fost la ceva festival când a venit Smiley și era prin Noiembrie, ploua ne-am dus la festival sau ce era ăla și i-am zis sa-și ia umbrela sau bluza cu capison?, ea nu ca nu ne ploua, in fine ajungem acolo, eu merg sa iau ceva burgeri și ea sta retrasa sa nu o ploua, când ajung la ea, ea imi zice ca e ceva prieten de familie și sa mergem la locația data de ei, bun mergem și nu ii găsim, sa se enervează și o ia și merge in fata prin mulțime, eu fug după ea și ii pun mâna pe umăr și ea efectiv s-a crizat către mine, ne luam si mergem la mașina, eu pe drum i-am zis ca-mi bag pl in ea efectiv de relație ca ce sunt cu manifestările astea? Pe drum ea ca bine sa ne despartim ajung in mașina si a început discuția eu atunci efectiv după câte s-au întâmplat si am avut senzația trădării, am mai iubit-o dar nu așa mai intens. Cu Înjuratul e alta faza, am intrat in sesiune, online, bun ff proiecte si lucrări in programe ( facultatea de electronica) eu fiind ocupat si stresat cu facultatea am rugat-o pe ea sa ma ajute la ceva proiecte, bun a făcut câteva si am trecut dar la un moment dat era disperat sa scot creditele sa nu rămân si atunci nu a făcut așa ceva bine acolo si m-am enervat ca eu nu aveam habar la materia aia si nu le-am verificat. Și am injurat-o gen sa te **** dnz si pe tine si pe mama ta? Da inteleg aici am greșit dar nu era un capăt de țara, pentru ca nu însemna ca nu am respectat-o dacă am greșit mai rău doar o singura data, totul bine imi cer scuze trecem peste, iar bine si frumos, dar pe premiza ca trecem peste si ca le uitam si așa. Asta prin mai s-a întâmplat anul asta, care ar fi rostul? Când a mers in vacanța in urma cu o 1-2 sărmani, i-am zis ca nu prea imi combine ca părinții ei au zis ca mergem împreuna, ca nu știu ce, promisiuni, a fost de mai multe ori când părinții ei au zis ce a si nu si-au respectat promisiunea. Și i-am făcut neserioși ca nu-si respecta promisiunea. Dar după făcută replici iar am decis ca totul e bine si e doar o neînțelegere. Acum m-a luat când au aflat părinții ei ca, ea nu a fost înjurată niciodată de către ei sau jignita, ca nu merita toate astea deci efectiv si când am vorbit aseară tot de faza cu injuratul se lega, le semne ca nu a uitat, deci eu pot sa zic ca m-am comportat ca un domn cu ea, si emoțional si material, clipe frumoasa si momente, dar pentru mine faza ciudata este întoarcerea asta la 360 grade.

| carbon21 explică (pentru carbon21):

Și asta e întrebare, de ce de clipele frumoase nu își mai aduce aminte și doar de faza cu injuratul? Eu am stăt și am calculat, ca vrea sa nu mai aibe o grija pe cap și sa-și vadă de sănătatea ei, ca mi-ai și zis ca nu mai are nevoie de relație de bărbați de nimic, wtf, gen aduti aminte de clipele frumoase nu doar de alea rele, de ce nu gândește așa?

| isemilia a răspuns (pentru carbon21):

Era un studiu care demonstra ca atunci cand ne gandim la un eveniment neplacut simtim mai puternic sentimentele de atunci decat atunci cand ne gandim la un eveniment fericit. Probabil a marcat-o toata povestea aia. Nu mai comentez faza ca ai inteles si tu ce era gresit in abordarea ta, insa pur si simplu trebuia sa va despartiti mai demult. Sper sa nu te supere ce am zis, insa clar interes nu mai avea daca te-a ignorat complet atat timp si asta doar pentru ca a intrat la medicina. Pe de alta parte, nici tu nu ai fost atat de wow. Da, corect, ai incercat sa fii un iubit bun cum poate si ea a incercat sa fie o prietena buna, insa stii si tu ca dupa ce si-a schimbat atitudinea ti-ai schimbat-o si tu pe a ta. Cel putin din cate povestesti asa pare : Totul era perfect, ea a intrat la medicina, s-a distantat de tine si te privea de sus, iar tu ai inceput sa nu mai tii la ea la fel de mult.

Nu se gandeste la vremurile bune din acelasi motiv pentru care nici tu nu te gandesti. Din punctul ei de vedere tu ai inceput sa nu o mai accepti cum o faceai (injuraturi etc) asa ca s-a distantat, iar din punctul tau de vedere ea a devenit mai aroganta. Adevarul e ca doar ati luat-o pe drumuri diferite si nu mai sunteti aceiasi care erati la inceputul relatiei. Oamenii se schimba, nu e nimic gresit in asta. Da-ti timp sa iti revii si cauta pe altcineva care nu te priveste de sus cum ti-a lasat impresia ea ca o face.

| geoconda a răspuns (pentru carbon21):

Un domn nu înjură! Încearcă să accepți asta! Tu n-ai treabă cu părinții ei, tu ai treabă cu ea.

| geoconda a răspuns:

Oamenii se plictisesc, dragul meu...
Eu, nu accept un un care mă pupa și ma înjură cu aceeași gura. Înțelegi? Cât despre ea, o sa sufere, asa e, dar asta doar pentru un timp. Nu te culca pe urechea ca se va întoarce.

| carbon21 explică (pentru geoconda):

Una este când o zic din ura și alta când o zici din inima, treaba e ca dacă iubești un om, îl iubești așa cum este, nu ii arunci ca tu vrei altceva, ca are 20 de ani nu 50 și vrea sa se distreze ca s-a saturat de nu am chef, așa era firea ei tot sa iasa sa meargă, da de multe ori imi cerea bani de mancare, si ma ruga sa comandam ceva. pentru ieșit si distracții ai nevoie de bani, întregi? Ea nu prea a avut. Eu o las sa-si găsească băiatul perfect, dar știm si noi ca in ziua de azi e greu, greu nu așa, si tu ca femeie, trebuie da arati intr-un fel, nu 85 kg la 1.65. Și drept sa-ti zic, de multe ori s-a plâns ca e depresiva, am citit sa unele dintre simptomele bolii cu tiroide, este starea de stres, starea de depsresie, anxietate. Ea așa era veșnic trista de 1 an de când a aflat de boala. Cum sa faci un om anxios fericit? Nu ai cum ca el vede doar lucrurile rele si pe semne toate au fost in zadar

| geoconda a răspuns (pentru carbon21):

Aham. Când ai luat-o câte kg avea? Nu prea contează kg. Ce zodie e fata asta? E cumva balanță sau rac? Și eu am avut depresie de aia grava și m-am îngrășat pana la 90 de kg. Cumplit! Acum am 74 la 1, 68. Am muncit sa arat asa pe tru mine, nu pentru bărbați! Sincer, eu nici nu îmi doresc iubit! Sa stau sa umblu cu cățeluș după mine ca parca nu ajunge ca ma am pe mine. În fine. DACA VREI sa fie bine, și dacă simți ca o iubești, ca eu asta vad, din ce spui tu aici, ca o iubești și ca totuși, atâția ani, te-ai atașat de ea, caut-o. Nu o lasa. Chiar dacă nu vrea pe moment, e normal. Asa sunt femeile, vor sa te rogi de ele. Dar nu fii nici asa insistent, știi tu, în unele cazuri indiferenta atrage, dar poate sa și ucidă.
Acum îți pare rău că i-ai dat? Bani. Uite, e studenta sau ce zici tu, o sa vina banii și la ea.
Ca sa nu mai fie în stres, du-te cu ea la psiholog. Am fost și eu. Imi era frica de tot ce ținea de moarte. Dar mergând la psiholog, am înțeles ca asta face parte din viata. Oricum, eram mica, aveam vreo 13 ani. Acum am 16. S-a întâmplat de mult. Citesc carti psihologice. Ba chiar eu am devenit propriul meu psiholog, dar și al altor apropiați. O sa ii dea niște pastile, Sedatif PC sau pentru ce fobie are ea. Stresul intrasa asa e. Și eu acum o sa ma stresez mult de tot cu școala, sper ca nu mai pun. Încerc sa îmi controlez emoțiile și stările. Tu ești lumea ta, tu decizi cum vrei sa te simți și tot tu trebuie sa conștientizezi ca starea de depresie nu îți ace bine. La capitolul kilogramelor, am urmat o dieta sau mai bine spus un stil de viata. Acum fac antrenamente de 2 ori pe zi, mananc sănătos, beau 3 l de apa și cel mai important, mă simt bine! Contactează compania Hebalife! Eu cu astea am slabit. Dar după, nu trebuie sa mai revi la vechiul stil de viata, trebuie sa ai grija ce mănânci.
Eu am avut depresia asta și din cauza timpul liber. Nu aveam ce sa fac, eram în vacanta de iarna și doar stateam și ma gândeam. Mi-am revenit, ușor, ușor. Am luat pastile atunci. Evident, pastilele m-au îngrășat, zic eu. Scoate-o din starea asta. Deși, nu tu depinzi de Fericirea ei! Ea trebuie sa își dea seama! E foarte important asta! Nu ai tu de unde sa ii alungi depresia.
Spune mi ce zodie e!
Scuze dacă am vreo greșeală de scriere, mă grăbesc!

| carbon21 explică (pentru geoconda):

Buna îți mulțumesc pentru răspuns ne-am despărțit de 4 zile, azi i-am scris dar fără rost, e zodia leu, eu Vărsător. Nu am zis ca am treaba cu kg ei, pentru ca am iubit sufletul, poate ii e mai bine fără relație, sa se axeze le sănătatea ei, problemele cu tiroida, stresul, depresia, chisturile pe ovare, trebuie sa facă si RMN mi-a zis ca e tot posibilul sa aiba ceva tumoare. Dar eu am iubit-o cu toate, pentru ca eram prima ei dragoste si eu pentru ea. A încercat cu regim acum e la ceva nutriționist. Când sa mai încerc când ea zice ca ma lăsat si sa nu ii scriu? Ai citit toată povestea? Au aflat ceva mesaje părinții ei când ziceam ca vreau sa pun punct de nervi pentru ca ea ii plăcea sa stea si sa vorbească sa ma întărâte când eram nervos, si maică-mea i-a zis sa ma lăsat câteva minute sa ma liniștesc si sa nu stea sa-mi scrie. De câteva ori a mers si imi părea rău si conștientizam de problema, si imi ceream scuze. La nervi am injurat-o, dar a trecut peste atunci a înțeles ca erau doar nervii, si nimic altceva. Ca am mai zis ca e fraiera sau proasta, astea din Glume, critica constructiva. Nu știu de ce a reacționat așa, cum am zis, vrea sa se axeze pe ea, pe sănătate ei, de asta de câte ori am încercat sa imi cer iertare si sa ne împăcăm imi zicea ca e mai bine așa. Intr-o relație, nu e numai lapte si miere, clar

| geoconda a răspuns (pentru carbon21):

Critica constructivă zici... nu prea cred ca e constructivă. Tu cum arăți? Slab, gras, unalt, scund?
O fi găsit pe altcineva...
Cea mai mare prostie, dacă ea zice sa o lași și tu o lași. Nu știi limbajul femeilor? La ele da, e nu. Și nu, e da. Și asa îmi multe alte chestii.
Mda, ce sa zic, zodia leu e orgolioasa rău, fiind și semn de foc.
Pentru tine, ca ești semn de aer, ( la fel și eu sunt, balanta), nu prea contează cuvintele. Adică ce,, ai facut-o proasta sau ceva și nu contează... înțelegi tu. Dar dacă te-ar jigni ea, ție cum ti-ar fi? Să-ți spună ca ești ultimul dobitoc de pe pământ! Ce ai simti?
Îți pare rău că nu mai vrea, asa cum spui tu?

| carbon21 explică (pentru geoconda):

Da, inteleg dar nici ea nu a fost perfecta e normal sa mai greșim, nu am treaba, facă le zici când ești nervoasa, dar dacă ești calma atunci se schimba treaba, ce sa o las? Nu pot sa ii scriu zilnic, când ea imi zice ca e mai bine așa? " Nu mai dau nicio șansa, sunt mai bine așa decât m-as fi așteptat vreodată" exact așa mi-a zis. Dacă ea nu vede decât părțile negative nu pot sa ma milogesc 24/7.

| geoconda a răspuns (pentru carbon21):

Asa e. E cam egoista și tu nu prea suporți asta. Las-o așa! Nu îi mai scrie timp de o săptămână. Și știu ca asta e tare greu, dar nu e imposibil. Fă asta și vezi, dacă te cauta ea, în decurs de 1 sapt., ii răspunzi, dar mai sec, sa nu pari disperat. Dacă tace, taci și tu în continuare încă o săptămână. Hai, ca nu e greu. E doar in mintea ta!

| carbon21 explică (pentru geoconda):

Te inteleg perfect, te rog sa te pui in situația noastră in parte, nu am procedat corect amândoi, așa am sa fac, și eu. Vedem pe viitor, dacă nu-și aduce aminte de vremurile bune, de clipele petrecute împreuna alea frumoase, chiar dacă au fost discuții și prostii capul sus și trecem peste, din moment ce in 4 ani a fost destul de bine și acum facem așa..normal ca e in mintea mea, mi-a zis ca nu vrea relație, caută omul perfect și tot o sa încerce pana o sa-l afle, vedem acum ce și cum, eu am iubit-o cu sufletul, dar e orgolioasa, și nu își aduce aminte de bucuriile făcute, dar mai devreme sau mai târziu o sa-și aducă. ca nu poți fii orgolios 50 de ani, chiar dacă o sa-și găsească pe altul, nu toți o sa-i înghită prostiile, copilariile, bolile, cum am făcut eu cât am putut, pentru ca sunt om și mai cedez. De multe ori mi-a zis ca sunt un om bun, doar ca, și dacă înjur sau vorbesc urat astea nu sunt venite din inima doar frustrările și ma descarc, in fine. Eu am iubit-o cu tot sufletul, chiar dacă a luat in greutate de la 60 kg la 85 eu având 1.86-1.90 și cam 90-100 kg. da sunt puțin poate, dar pe ea se vedea mai mult ca era de 1.65. Treaba ei eu am încercat de 3 ori deja sa dau de ea de 4 zile de când ne-am despărțit. Prima data sa ne vedem fata-n fata, după i-am scris ca-mi pare rău și azi. Vedem cum o sa reacționeze cu pauza, si nu as vrea sa o fac geloasa ca dacă ma concentrez intr-o săptămâna am relație, ca se aruncat nu sunt, dar dacă asta vrea inima ce sa-i fac?

| geoconda a răspuns (pentru carbon21):

Știu că o să își aducă aminte și o să îi pară rău. Am simțit și eu asta, cândva... și nu mai puteam da timpul înapoi. Am regretat mult și la fel de mult suferit.
Las-o o săptămână să vedem. Sau măcar 4-5 zile, totuși. După, o contactezi cumva, îi ei poate niște flori, să o împacilaughing și o întrebi decisiv, îi și spui,, Tu chiar vrei să te despărți de mine definitiv și sa uiți momentele frumoase pe care le-am avut? : și dacă ziceca da,, asta este, nu ai ce sa ii faci. Poate ca ea asta simte. Nu te mai vrea

| carbon21 explică (pentru geoconda):

Da o las așa puțin, eu i-am dar mesaj ca dacă vrea sau regreta vreodată, sa-mi trimită doar un mesaj și o sa o aștept?, dar acum cine știe. Vedem cât oare poate sa fie așa orgolioasa și sa vadă doar raul? toată viața?

| geoconda a răspuns (pentru carbon21):

Nu se știe. Poate te schimbi tu.

| carbon21 explică (pentru geoconda):

M-am întâlnit cu ea azi, i-am văzut mașina și am mers la restaurant sa vorbesc cu ea. Și am vorbit, și când am vorbit fata in fata, mi-a zis sa nu-mi fac speranțe ca ea vrea alta viața, vrea sa sa regăsească pe ea, ca vrea altceva. Mi-a zis ca tine la mine dar nu ma mai poate iubii, așa cum a fost atunci. Și ea a început sa plângă, am stat cam 30-40 de minute și ne-am vorbit, ne-am îmbrățișat, și la final ne-am sarutat. Mi-a zis ca ramanem amici și ca ea tine la mine, dar pe viitor sa nu-mi fac speranțe.

| geoconda a răspuns (pentru carbon21):

Poate se împacă cu tine. Vezi și tu, dacă e asa, nu mai fi și tu bădăran. Știi ce zic!
Pe o femeie trebuie sa o cuceresti zi de zi. E păcat 4 ani de relație, va cunoașteți, alea alea, sa va pierdeți acum... păcat.
Acum, las-o vreo 1 zi sau 2 în pace. După te duci și i iei niște flori. Dă i timp sa se gândească bine la ce vrea.

| carbon21 explică (pentru geoconda):

Acum nu mai merge faza cu așteptatul o săptămâna? Ca nu as vrea sa fiu pisălog sa o caut in fiecare zi, chiar nu mai știu serios ce și cum.

| geoconda a răspuns (pentru carbon21):

Ba da. Dacă poți și reziști o săptămână ar fi bine. Dar, știi tu, sa nu te uite ea.
Dacă spui ca te-a sărutat la final și ti-a zis sa nu îți faci speranțe...
Nu trebuie sa ai așteptări de la oameni pentru ca vei fi dezamăgit.
Așadar, nu îți face speranțe. Lasă totul în voia sortii.
Tu o mai vrei pe ea? Te tot gândești dacă ea te vrea înapoi, dar tu ce simți? Și cum vor merge lucrurile când veți fi și dacă vei fi din nou împreună?
Lasă soarta sa decidă. Așteaptă 1 săptămână.

| carbon21 explică (pentru geoconda):

Am lăsat sa treacă o săptămâna, dar i-am mai scris, mare greseala, acum o mai las așa. Vedem eu simt pentru ea ca o iubesc ca vreau sa ma schimb pentru ea sa o pretuiesc și sa o iubesc mai mult, lucrurile o sa meargă zic eu bine, dar dacă tot ma milogesc și dacă o sa fim înapoi o sa fiu doar un cățeluș. Ea nu ma mai contactează doar eu. vedem mai stau câteva zile sa văd. E păcat, pentru ca de multe ori ne-am zis ca nimeni și nimic nu o sa ne depărta, doar dacă ne înșelam, ea mi-a zis ca suntem diferiți și vrem lucruri diferite, cred ca a vorbit cu ceva psiholog, ce sa zic cum a zis și ea, poate in viitor o sa ne regăsim

| geoconda a răspuns (pentru carbon21):

Dragule, nimic nu îți oferă garanție la fel cum nimic nu e pentru totdeauna. Vorbe ce au fost alea, aruncate în vânt, de orbirea înșelătoare a iubirii, ca nu va veți lasă niciodată. Și faza cu înșelatul e la fel. Tu trebuie sa te gândești acum, că ea a pierdut, nu tu. Dacă tu te știi un om.corect in relație, care nu bea, nu joaca la aparate, oferi atenție, iubire, ai grija, ești protector, aduci un ban în casa, nu ai de ce sa te amăgești. Ea a pierdut, nu tu!
Ti-am zis sa o lași? Am văzut un material cum ca, dacă apare monotonia în cuplu sau chestii, indiferenta este calea. Nu o mai baga în seama. Uita-te pe you tube, cere acolo Adrian Niculescu Speaker Motivational, și ai sa vezi N clipuri, dai și tu la alea despre relații. Eu cu ajutorul acestui om, am reușit sa trec peste problemele vieții. Sincer! Îți recomand. Pff. Cum suna,,, problemele vieții,,. Da acele probleme pe care 99% ni le dictează creierul, iar 1% e realitatea.
Dacă ea te inseala, înseamnă că are nevoie de altceva, ca în relația cu tine lipsește ceva.
Nu o mai contacta. Câți ani ai tu?
Las-o, las-o, las-o! Chiar pari un cățeluș, gata, opreste-te.
Ai contactat-o atunci la început sa vedem dacă mai merge, dar acum te ia de fraier. Îți spun eu! Tu o contactezi și ea îți răspunde, știi. Pai tu nu vezi? Dacă nu voia sa îți mai audă numele și sa îți mai vadă chipul, bai frate, te bloca și o termina cu tine, asa cum tot susține ea ca vrea. Dar nu, ea vrea sa te rogi de ea.
Las-o fără mesaje 2 săptămâni. Cum am putut eu, poți și tu!
Hai! Hai că poți!

| carbon21 explică (pentru geoconda):

Mulțumesc, am fost protector, am iubit-o susținut-o, material spiritual, și chiar mai mult de atât, nu am înșelat-o, am respectat-o dar uneori am zis vorbe aruncate la nervi pe care le-am regretat și mi-am cerut scuze, am iubit-o cu toate bolile ei, și când avea 60 kg la 165 cm și când a avut 85, 90, cum are acum, financiar eu am ajutat-o mai mult eu plăteam pentru ca nu suportam sa știu ca plătește ea dacă nu e salariata, are 20 de ani, la facultate, eu am 24 sunt și eu la facultate și lucrez. Dar uneori după schimbul de noapte ziua aia când eram liber jumătate ca dormeam căteva ore era gen fără chef de ieșit și prostii din astea, ea cică vrea sa iasa sa se distreze sa bea cu fetele, da nu i-am interzis niciodată lucru asta, doar i-am zis sa nu meargă intr-un local unde erau din astea dubioși cu prafuri și prostii. nu am treaba ca bea, si de multe ori imi ascundea lucru asta. si se spărgea prietena ei. eu am fost sincer si când minteam si ziceam adevarul, dar ea m-a mințit cu vorbe dulci, când îți zice pe fata ca totul e bine si e fericita, după 10 ore se desparte de tine?, ca vrea omul perfect, sa fie fericita tot timpul, mi-a zis cineva ca doar nebunii pot sa fie fericiti tot timpul…

| geoconda a răspuns (pentru carbon21):

Asa e. Doar nebunii pot fii fericiți tot timpul. Eu sunt și nu prea îmi e bine, dar intr-un fel îmi e.
Am încercat să îi iau ei apărarea, sa cred ca e o fata cu suflet bun. Dar dacă în mesajul asta de mi l-ai trimis tu acum nu se afla vreo minciuna, atunci, ai tot dreptul sa fii tu cel indiferent. Nu știe ce pierde deci. Las-o, mai bine, las-o.
Cuvintele sunt trecătoare, faptele contează. Cred ca e genul de om care se lasă prostit de vorbe dulci. Vrea pe unul care ii vorbește frumos, dar nu ii oferă toate bunurile pe care i le-ai oferit tu.
Respect pentru tine! Tu poate suferi acum...
Reechilibreaza-te, stai puțin, pentru un timp singur, axează-te pe carieră și după îți cauți alta fata. E plina lumea de fete! Poate arăți tu în vreun fel? Și sa nu te mai vrea ea de aia? Ești gras, slab?
Deci ea e alcoolică. Aha

| carbon21 explică (pentru geoconda):

Nu sunt gras, sunt înalt 187, si 100 kg sunt modest nu pot sa zic ca sunt cel mai frumos, dar nici urat nu sunt, in anul asta am zis ca-mi las par lung, și ea tot imi zicea sa ma tund dar i-am explicat ca, asta e una dintre dorințele mele sa vreau și eu odată in viața, sa văd cum imi sta, ca tot eu sunt și dacă am par lung si scurt. Faza este ca noi am vorbit ca dacă avem ceva pe suflet sa ne vorbim, nu sa stam sa ținem in noi, dar ea doar când era vreo discuție mai aprinsa atunci zicea ce are pe suflet, când eram in toane bune nu zicea nimic, sa stea sa vorbească despre x-y-z. ca nu ii convine nu știu ce sau din astea, eu zic ca toată treaba e premeditata de 2-3 luni, cum sa te despărți fix la o săptămâna după ziua ei de naștere? După ce ii iau cadou… după ce a luat permisul, nu mai are nevoie de taxi. Plus ca mi-a zis cum ti-am zis ca vrea sa meargă sa viziteze America cu work N travel, i-am zis inteleg, doar o sa mergem când o sa fiu eu anul 4 adică anul viitor, ca sunt totuși la servici si am un loc decent de munca si nu pot sa-i dau așa cu picioru. Dar crezi ca am găsit înțelegere? Da prin vorbe da dar prin fapte nu, mi-a zis prin mesaj ca nu se mai vedea in relația asta in care se mintea pe ea si pe mine. Nu știu, nu am fost perfect dar nici ea nu a fost asta e clar, a încercat mai tot timpul sa ma modeleze nu sa existe 50-50 ce 90-10, mereu superioară, mereu chestii din astea. ca ea nu vrea căsătorie acum, ca după ce termina facultatea, am înțeles. Un lucru nu inteleg, momente frumoase, locurile in care am fost, primul contact sexual, bunătatea mea nu le vede? Ca nu suportam sa fie ea mai de ras decât alte fete de la ea din facultate( copii de doctorii, facultatea de medicina), ea mergea cu haine luate de la vechituri si eu am zis ca nu pot sa-mi las persoana iubita sa se simtă mai prejos..chestiile astaa nu au însemnat nimic? Doar ca am greșit eu? Așa de buna a fost ea, așa de frumoasa se crede? Vorbele dulci sunt înșelătoare am pus sufletul si s-a pisat pe el, pentru nimic. s-au s-a ajuns acum?

| geoconda a răspuns (pentru carbon21):

Aham. Spune-mi dacă ai mai luat contact cu ea zilele astea. Ea a mai încercat sa îți scrie? Tu i-ai mai scris ceva?
•Chestia cu parul lung o poți încerca, de ce nu? pana la urma, îl lași sa crească, dacă îți convine bine, dacă nu, îl tunzi... Că și-a dat și ea cu părerea e firesc, ca doar avem dreptul acesta. Iar tu ai dreptul sa ți cont de părere sau sa nu. Deci, nu prea conta ce spunea ea. Ce, te ține sub papuc?
•Scuze, dar după ce îmi spui acolo, ca s-a despărțit fix după ziua ei, înseamnă că doar a așteptat cadoul și gata, pa pa, nu știa cum sa mai scape de tine. A crescut oarecum pe umerii tăi, și da, s-a ajuns. Dar nu te simți prost, tu ti-ai făcut datoria, Dumnezeu te va răsplăti. Karma se întoarce, sa știi.
Prefăcătorie ce facea ea din ce spui tu, ca nu spunea ce avea pe suflet doar la discuții (nu o sa spun discuții aprinse, pentru ca discuția este deja un termen ce reliefează privatul, adică între 4 ochi. Conversația ai vrut tu sa spui ca este aprinsa. Dar discuție aprinsa cred ca e un pleonasm. )Eu una, nu as putea sa țin în mine. E prefacuta, se vede. A luat permisul, a luat nasul la purtare. O data cu permisul, vin și băieții. O sa agate acum, îți dai seama. Are și ea masina, chestii...
De aia zic, intr-o relație, nici unul dintre parteneri nu depinde de Fericirea celuilalt. Consider ca, trebuia sa va găsiți și sa acceptați sa va cuplați doar în momentul în care ea avea permis, aveai și tu, aveai un job, avea și ea, aveați fericire.
Las-o sa zboare, sa se ducă în America, poate își ia vreun american, alt cățelușhappy
Mai mult te mintea pe tine în relație, nu pe ea.
•E normal sa nu îți dorești căsătorie, cine dracu mai vrea asa ceva în 2021. Sunt alte timpuri. Eu, de ex, la 16 ani pe care ii am acum, nu m-as marita decât pe la vreo 35. Sincer.
Aia cu superioritatea în relație nu exista, măi. Dar ce, si-a luat barbat de servici, sau ce? Aici tu trebuia sa dai cu pumnul în masa, nu ea. Ce, canta găină și eu, cocos, dansez.
Înțeleg și e foarte bine ce ai făcut tu. Știi citatul ala,, a muscat mana care a hrănit o,, cam asa e.
Haine de la vechituri? SH. Dar astea nu contează. Hainele nu îl fac pe om. Dar înțeleg ce vrei tu sa spui. Tu nu înțelegi cum de nu își mai amintește ea de clipele frumoase, eu nu înțeleg cum de a acceptat ea sa ii iei tu de toate. Pai, mi se pare o vulpe fata asta.
Da, s-a ajuns.
Desparte-te de ea.
Vezi ca, am o mătușa, e împreună cu unchiul meu de vreo 11 ani. Ea e zodia leu. A naibii mătușa. Știu ca zici tu aici, ca și fata ta e tot leu și cunosc. Mătușa asta, ii mananca toți banii unchiului meu, și el ca prostul, vede, dar ce sa mai facă, o accepta, ce naiba 11 ani. ce sa mai facă cu nebuna.

| geoconda a răspuns (pentru carbon21):

Dar, sa vedem și din perspectiva ei. Undeva, tu ai dat-o în bara. Crezi ca prin gesturile pe care tu le-ai făcut pentru ea, gen, haine, mâncare, sau ce I- ai mai luat tu, toate astea care la un loc înseamnă bani, tu ai crezut ca poți cumpăra iubirea cu bani. Pe mine, oricât de multe mi ar cumpăra unul, și sa ma înjure o data, măi, o data, as încheia o cu el imediat. Îți dai seama, după o înjurătură la ce se mai ajunge, la bătaie? Tu ai sta cu una care e bogata dar te supune la lucruri murdare, gen, sa te bata ea pe tine, și tu sa fii sărac. Nu, nu ai accepta, la fel cum nimeni nu accepta.
Ai greșit, greșeală se plătește

| carbon21 explică (pentru geoconda):

Da in perspectiva ei totul a promit de la injurat, inteleg nu sunt perfect, dar acum un suflet bun, banii nu au contat dar am zis sa ajut omul fiind mai sufletist. Nu de ajunge la joci o bătaie, credeam, sunt om și mai cedez. Dacă era iubirea așa mare ne ziceam ce avem pe suflet nu ne minteam, momente de sinceritate 0 când un om iti zice ca e fericit și sa nu-l părăsești cât timp e plecat in vacanta asta cum vine? Înțeleg timpul o sa vindece totul, și poate o sa vadă cât a ținut eu la ea și toate lucrurile frumoase, asta e viața. Trecem peste ea nu m-a contactat niciodată in astea 2 săptămâni, eu dar de 4-5 ori chiar dacă am rămas ca ramanem prieteni și mai ieșit…

| Andreiomul a răspuns:

1. Există posibilitatea să îi fie dor de tine în situația în care a ținut foarte mult la tine
2. Repet, dacă a ținut foarte mult la tine există această posibilitate
3. Asta depinde și de ea dar și de cum te-ai purtat cu ea

Și ca sfat, încearcă să te pui în papucii ei cum s-ar spune, nu există mod mai bun de a afla răspunsul la întrebările tale decât să empatizezi cu ea și să te vezi pe tine din afară într-un mod obiectiv, fără păreri proprii și doar cu realitatea în față.

Plus, în cazul în care nimic nu merge, ar fi mai bine să mergi la psiholog, este un medic avizat și te poate ajuta mult mai mult decât noi.

| carbon21 explică (pentru Andreiomul):

Ieri ne-am despărțit, dragostea a fost foarte mare din ambele părți, după cum ziceam a fost 90 bine și 10 rău, dar nu a fost perfect dar a fost dragoste și fericire, dar acum doar raul îl vede, nimic bun nici o fericire nici o clipa frumoasa, nimic doar raul, i-am zis sa ne vedem azi ca sa ne despartim măcar fata in fata, dar nu a vrut am fost in fata casei ei, nimic nici măcar nu a vrut sa vina jos, sa ne vedem, probabil ca e devastată dar nici măcar atât? Eu zic ca sufera și încearcă sa para tare, dar nu cred ca e ceva bun pentru ea, toată faza asta oricat de mult ar încerca sa se minta singura, eu măcar am încercat dar e plină de orgoliu, încearcă sa ma uite zicând ca eu am fost doar un om rău