| gratie a întrebat:

Peste câteva zile s-ar putea sa am parte de primul sărut. Imi poate explica cineva cum este...ce trebuie sa fac înaintea sărutului, în timpul acestuia și după?

3 răspunsuri:
| Laughin4now a răspuns:

În primul rând, relaxeaza-te. Recunosc că şi eu eram neliniştită înaintea primului sărut, dar totul vine de la sine şi n-o să se realizeze în niciun caz scenariile din capul tău. Sigur o să ai emoţii când băiatul se va apropia de tine, dar lasă-l pe el să preia ''controlul'' şi apoi vei ştii ce să faci. Sper că ţi-am fost de folos! :-)

| aniri2000 a răspuns:

Heii...un sarut e ceva ce vine de la sine, nu trebuie sa iti planuiesti cum sa fie.Adica na, poti sa primesti ca sfaturi
1.Inainte de sarut manaca guma mentolatalaughing)
2.Nu uita de punctul 1laughing)
3.Lasate purtata de val...
Bafta!

| BiuL a răspuns:

E o chestie de instinct. Nimeni nu te invata cum sa mananci, cum sa adormi sau alte chestii, pur si simplu vei stii ce sa faci la momentul oportun! Nu te stresa, nu e nici o stiinta exacta sau vreun lucru complicat. Ia-o incet, nu fi prea agresiv si totul va fi ok. Inainte sa mesteci o guma si sa nu te gandesti prea mult la sarut sa nu te stresezi inutil, bucurate de moment.