| Madamadll a întrebat:

Salut! Vreau sa minez XMR de pe mineXMR.com dar nu inteleg o chestie, efectiv cand minez consum curent? Sau mineaza PC-ul fara sa consume curent si practic platesti ca el sta pornit incontinuu.

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Minatul in general este un proces intensiv in termeni de resurse, deci e normal si ca energia electrica consumata sa fie mai multa decat cea consumata uzual.

| Madamadll explică (pentru LPCTSTR):

Si nu as putea sa minez pe resursele PC ului.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Madamadll):

Poti, resursele definesc capacitatea de lucru, de a procesa operatii aritmetico-logice cu ajutorul energiei electrice. Deci cu cat consumul de "resurse", de putere de procesare este mai mare, cu atat creste si consumul de curent electric.

| Madamadll explică (pentru LPCTSTR):

Ok iti multumesc!