| JusTPauL a întrebat:

Cine mineaza electroneum cu telelefonul.
Daca minez cu pc merge mai bine?
Pe tel am 30h. Foloseste procesorul cpu sau gpu?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

The Mobile Mining Experience
While mining for Electroneum, your phone won’t be performing real mining (as is done with a computer), but rather a simulation of mining...

How Much Can I Expect to Mine?
The Electroneum app will mine based on the CPU capacity of your phone – although it won’t actually use any CPU power to perform mining. The team has developed an algorithm that assigns your phone a mining rate based on the available CPU power.

https://electroneum101.com/how-to-mine-electroneum-with-a-mobile-phone/

Deci mult succes laughing

4 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Dc rahat ai mina cu telefonul.Este patetic si pe langa asta normal ca iti foloseste CPU-ul si GPU-ul si nu in mod normal ci le supraincazesc. Daca minezi o zi intreaga si dupa il mai bagi si la incarcat sigur iti arde cv la el.

| JusTPauL explică (pentru Bogdan70001):

Aplicatia simuleaza, atata timp cat nu consuma baterie si mai ales ca ruleaza in background nu are cum sa foloseasca prea mult processorul telefonului.
Foloseste 1mb net la 24ore.
De seara pana dimineata aproape ca nu scade bateria..mai mult consuma reteaua.

| DOOOPX a răspuns:

Depinde ce versiune alegi:
xmr-stak-cpu Versiunea pentru procesoare (CPU) Intel
xmr-stak-amd Veersiunea pentru placi grafile (GPU) AMD
xmr-stak-nVIDIA Veersiunea pentru placi grafile (GPU) Nvidia
xmrminer Special pentru placi grafile (GPU) Nvidia
monerospelunker Cea mai usoara metode de a incepe sa minezi in Windows
cpuminer-multi (Doar pentru Linux) ca alternativa la xmr-stak-cpu
Moneo Spelunker (Doar pentru Windows) ca alternativa la xmr-stak-cpu

dar desigur ca pe pc mineaza mai bine.
Succes!

| Brs_Adi_1987 a răspuns:

Daca doresti 300 de ETN-uri gratis cand iti vei face contul adauga-mi refer-ul 75CA85