| radudu a întrebat:

Salutare grup!
Tocmai am intrat in clasa a 9-a, unde am nimerit in clasa cu fata bibliotecarei liceului, ce a venit de la alta scoala. Arata bine, nu ai ce zice, doar ca exista diferente intre noi (asculta Abi si manele, chestii pe care eu nu le agreez).
De ieri a inceput sa se bage in seama pe langa mine, pe motiv ca "nu are prieteni" si ca ar vrea sa fim prieteni (cu sensul de amici, ca sa nu se interpreteze). Doar ca, in momentul in care am intrebat alti baieti de ea, mi-au spus ca e catea si ca se da la toata lumea.
Cu toate astea, nu mi-o pot scoate din cap. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mi-au spus ca e catea si ca se da la toata lumea.
Dacă are această vârstă, clasa a noua, este normal să dorească să cunoască mai mulți băieți fără să fie din cauza asta fată rea, adică, cățea. Așa că dacă ea te-a invitat să fiți prieteni, poți să fii prieten.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"mi-au spus ca e catea" - i-auzi! să mori tu că e așa?

| Patronu1 a răspuns:

Dacă asculta abi și manele treci la următoarea direct

| Andreeush a răspuns:

Și tu te iei după niște vorbe?
Nu știi zicala aia "Aparențele înșeală"?
Mai bine încearcă să o cunoști, să vezi ce fel de persoană e și după aia să îți dai cu părerea.

| Lina6643467 a răspuns:

Exista sansa sa aiba nevoie de un prieten. Eu zic sa lasi vorba lumii si sa încerci să-i descoperi adevarata personalitate, nu te lua dupa zvonuri. Dacă asculta abi si manele nu inseamna ca ii sunt neaparat pe plac, exista o grămadă de copii care asculta la mișto, sau pentru a părea șmecheri