| Gajicaru876 a întrebat:

Eu nu am mai luat de mult alocația si pentru ca nu am mai luat-o, iar tata era plecat în Italia a trebuit să-mi trimită procură. Bun. Au zis cei de la sediu de alocații că o să mi-o trimită în luna mai, prin poștă, știe cineva cam când ar venii?

Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"Cam cand ar veni". Dupa 20 ale lunii.

4 răspunsuri:
| Gajicaru876 explică:

Adică pe data de 20?

| Gajicaru876 explică:

E din vina la corector. Deci pe data de 20?

| Gajicaru876 explică:

Dați răspunde la următoarea întrebare: pe ce data a lunii vin alocațiile la copiii?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Gajicaru876):

Dupa 20 poate fi oricand. Vine dupa pensii si depinde si de modul de primire. Adica prin Posta Romana vine mai tarziu decat prin banci. Prin banci sunt care dau si in 18-19 ale lunii. Dar cel mai sigur este de la 20 incolo.