| chinezu18 a întrebat:

Intampin urmatoare problema. De 2 luni incoace, unul din cei mai buni prieteni de ai mei ma ignora complet. Acesta e stabilit in Franta si a venit in Romania pentru 12 zile. Pana in ultimele 4 zile totul a fost ok, ne-am vazut, am iesit, am vorbit. Apoi, din ultimele zile a inceput sa nu-mi mai raspunda la mesaj/telefon si nici nu suna inapoi. Cand a plecat ne-am vazut, ne-am luat ramas bun si a ramas ca vorbim. L-am intrebat ce se intampla, iar el imi spunea mereu ca e totul ok si ca nu "apuca sa vada mesajele". La 3 zile dupa ce ajunsese inapoi in Franta, i-am dat mesaj sa vad ce face mi-a raspuns dupa 8-9 ori, ziua urmatoare cand i-am scris, mi-a raspuns dupa alte 2 zile. Vazand asta, la 2 sapt (16 septembrie) distanta i-am lasat un mesaj mai lung in care i-am cerut sa discutam despre ce se intampla intre noi si ca am observat ca ceva nu este in regula. Nici pana astazi nu a dat macar seen. Tin sa mai mentionez ca, nu m-a bagat la block sau unfollow pe vreo retea se social media, imi vede storyurile de pe insta si alte postari de genul, insa la mesajul de pe messenger tot nu raspunde. Ma puteti ajuta cu un sfat sau vreo idee sa-l determin sa vorbim? Suntem prieteni de 15 ani si nu-mi doresc sa se aleaga praful de toata prietenia noastra, mai ales dintr-un motiv pe care nici macar nu il stiu.

5 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ai putea sa il intrebi ce il doare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La distanță geo, se mai întâmplă, prietenia se prăfuiește.

| chinezu18 explică (pentru aditimus):

Daca ar si raspunde bine ar fi laughing

| chinezu18 explică (pentru sadrian46):

Aveti dreptate, insa credeti-ma ca nu-mi doresc sa fiu intr-o astfel de situatie. Imi puteti oferii un sfat va rog?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru chinezu18):

Fiindcă nici prietenia nu este gratuită pe lumea asta, cu toate că așa pare, să te analizezi în ce a constat ea, care a fost interesul fiecăruia din voi doi în ea. Cu acest interes îl poți aborda de la distanță.