| chinezu18 a întrebat:

Am urmatoarea problema. De 2 luni de zile unul din cei mai buni prieteni nu-mi raspunde la mesaje pe mess, nici macar nu da seen. Totul a fost ok pana cand in unele zile raspundea din ce in ce mai greu, la telefon nu raspundea deloc, iar la mesaje odata la 1-2 zile. Acum insa, de la ultimul mesaj mai lung scris sa il intreb ce se intampla, nu mi-a mai raspuns deloc, mesaj scris pe 16 septembrie. Ce pot face?

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă nu îți răspunde la telefon și nici la mesaje nu cred că ai ce face.

| chinezu18 explică (pentru Andreeush):

Noi suntem prieteni de 15 ani si faza e ca ne cunoastem fff bine ca persoane. Eu banuiesc ca el e suparat pe mine, dar faza e ca nu stiu de ce

| MPersephone a răspuns:

Mai aveti prieteni comuni? Apeleaza la ei, intreaba-i daca vorbesc cu prietenul tau, poate ii rogi sa scrie si sa vezi daca le raspunde lor.

| chinezu18 explică (pentru MPersephone):

Lor le raspunde, faza e ca eu simt ca el e suparat pe mine, ca e o problema intre noi. Insa, el e genu care sta suparat mult timp si evita sa vorbeasca si asta ma baga pe mine in dificultate