| LascoD a întrebat:

Salutare, vreau sa ii fac mamei un cadou de Craciun ce propuneri aveti?
Sunt din Basarabia si Craciunul inca nu-i.happy
Mersi, FUNDA, pentru o lista de cadouri!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cadouri pentru mama de craciun si nu numai :
* carti
* parfum
* cosmetice (creme si lotiuni, ruj, trusa de farduri)
* bijuterii (lantisor, inel, bratara, brosa, cercei)
* esarfa sau fular
* manusi din piele
* telefon mobil
* aparat foto digital
* rama foto
* fotografie cu tine, cand erai copil, inramata
* album foto (din plastic sau, pentru un plus de eleganta, stil cutie din lemn)
* obiecte de arta (cum ar fi un tablou sau o statueta)
* antichitati
* geanta sau poseta
* ceas de mana
* portofel
* obiect personalizat (cana sau pernuta decorativa)
* ghiveci cu flori
* buchet de flori
* vaza
* set cesti sau pahare cu model specific sarbatorilor de iarna
* set farfurii cu model specific sarbatorilor de iarna
* obiecte decorative (pled, set aromoterapie, pernute decorative)
* oglinda
* port carti de vizita
* glob zapada
* masa la restaurant pentru parintii tai
* bilete la un concert de Craciun
* magneti pentru frigider cu mesaje sau modele specifice sarbatorilor de iarna
* caseta pentru bijuterii
* bol decorativ
* lampa sau veioza pentru citit
* suport lumanare si lumanari parfumate
* set aromoterapie
* set accesorii pentru scris (pixuri, stilou)

5 răspunsuri:
| TytyLuv a răspuns:

Pai ce spui de niste accesori, colier, bratara, niste cercei ( nu conteaza pretul ci gestul ). Sau daca nu o simpla imbratisare este de ajunsa. Sper ca ti-am fost de ajutpr. Te rog, Funda.

Răspuns utilizator avertizat
| andra13maria99 a răspuns:

Cel mai frumos cadou este iubirea pe care i-o porti mamei tale... Poti sa ii cumperi un medalion sau un buchet de flori. Oricum orice ii cumperi sigur ii va placea... love struck

| xXdoareuXx a răspuns:

Eu anul trecut i-am cumparat mamei o carte si o ciocolata, dar pe langa asta ai putea sa-i faci si o scrisoare in acre sa-i zici cat de mult o iubesti...sigur ii vor da lacrmilie:*

| Chronicles a răspuns:

Păi ai putea să-i faci o felicitare făcută de tine în care să scrii toate sentimentele faţă de ea, iubirea pe care i-o porţi şi să-i dedici chiar şi un cântec, un bibelou, un colier sau o pereche de cercei, un medalion ca şi floare ai putea să-i cumperi o crăciuniţă sau un buchet de flori. Nu contează preţul, ci gestul. Va fi fericită de orice cadou ai să-i dai.

Oricum, succes!