| alecsyo a întrebat:

Salut, acum pe 23 (decembrie) e ziua lui mama și doresc sa-i fac un cadou recomandațimi și mie ceva frumos și sa-i placa, a doua zi e craciunul si vreau sa le mai fac inca un cadou lu Mama Tata si lu Fratimiu ce imi recomandati app orice in afara de parfumuri si spray nu mai am loc de ele... orice in afara de ce am mentionat mai sus mersi frumos happy, app cel mai frumos raspuns primeste funda, Buget de ziua mamei cadou sa nu depaseasca 80 Lei, si de craciun toate 3 cadouri sa fie maxim 200 lei.

Răspuns Câştigător
| Chris a răspuns:

Dupa parerea mea, cadourile pentru parinti nu ar trebui sa fie semnificative financiar, ci personalizate si simbolice. Avand acest pont, trebuie sa te gandesti tu la ceva ce crezi ca o sa le placa, noi nu putem ghici ceea ce i-ar impresiona in mod pozitiv pe parintii tai. Daca nu vrei asa, o sa merg random si o sa iti aleg cateva cadouri:
-bijuterii: un medalion, un lantisor, o bratara etc.
-articole vestimentare: de exemplu o esarfa, insa in niciun caz lenjerie intima;
-alte lucruri de la magazinele speciale de cadouri: cutiute de bijuterii, mini-carti cu maxime sau citate etc.
Sunt multe optiuni, insa iti recomand sa imi asculti primul sfat.

5 răspunsuri:
| emabrumareanu29 a răspuns:

Un ceas,un fular, un parfum,o bluza,un tricou pentru tatal sau fratele
pentru mama:cosmetice, bijuterii, o bluza,

| chipicao2 a răspuns:

Pai ar fi dragut sa ii iei un lantisor inel sau o pereche de cercei. sau poate un ursuletz maaaare si flori poti sa pui si o felicitare. la fratele tau o masinutza sau ceva o minge sau no tu sti ce ii place lui iar la tatal tau poti sa ii iei un set pentru berberit sau o sticla de ceva. big grin vezi tu daca iti place ceva din ce am zis.big grin

| marwitch a răspuns:

Poti sa faci bratari ale prieteniei (un model simplu ia cam 3 ore/bratara) cu culorile favorite mamei. Ele se fac din fire de goblen pe care le poti gasi la orice mercerie sau magazin de textile sau megamarket (daca stai in brasov gasesti la Star). O culoare (8 metri) costa 1, 30 lei. la o bratara poti folosi 4 sau 8 culori (1 metru din fiecare culoare) deci 1.30 X 4 = 5.20 lei sau 10.40 si iesi foarte ieftin pentru ca iti mai raman 7 metri din fiecare culoare adica poti sa pui acea culoare in 7 bratari. Eu asa am facut si toti la care le-am dat au fost multumiti. Bratarile poti sa le pui in ceva cutii de cadouri daca ai si poti de ele sa legi o bucatica de hartie pe care sa scrie textul urmator:
"Atunci cand crezi cu putere intr-o dorinta, ea o sa se indeplineasca cu siguranta. Trebuie doar sa crezi in ea si sa lasi Universul sa lucreze pentru tine. Eu iti oferun loc unde sa-ti pui dorinta -si sa ii dai astfel spatiu sa se indeplineasca- o bratara magica! Doar pune-ti dorinta, sufla apoi peste bratara, pune-ti-o la mana, nu o da jos niciodata, iar atunci cande se va rupe, se va indeplini dorinta!". Asta merge si la bratarile prieteniei, si la o bratara magica, pe care o comanzi de pe net dar costa cam 50-80 de lei/persoana. Depinde de ce iti place tie!
Uite un link pentru fabricarea bratarii prieteniei:http://ilovehandmade.ro/2011/04/06/cum-se-face-bratara-prieteniei/
Si de aici faci comanda de bratara magica:

http://brataramagica.blogspot.com/

| AlYnUsH123 a răspuns:

In primul rand unui parinte ii place orice ceea ce ii faci cadou indiferent ce e...e fericit ca, copilului ii pasa

| alecsyo explică:

Va multumesc tuturor as acorda voturi folositor dar am statutu de membru imi pare rau happy