| anonim_4396 a întrebat:

sigh stie cineva ceva tratamente pentru vergeturi? eu am incercat tot felul de creme si nu da rezultate :-(

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Am o veste nu tocmai buna pentru tine. Vergeturile (cele albe) nu dispar niciodata, dar se pot estompa un pic. Unul dintre cele mai bune remedii pentru estomparea vergeturilor este untul de shea. Cauta-l pe Google (se gaseste si la L'occitane). Ti-l recomant, mai ales daca vergeturile tale sunt inca proaspete (rosii/roz). Plus, este bine sa bei cat mai multa apa, sa iei vitamine E si A, sa mananci cat mai sanatos si sa faci masaje macar o data la 2-3 zile. Succes si numai bine!

3 răspunsuri:
| AlessandraAndronic a răspuns:

E greu cu vergeturile astea, eu am nascut acum ceva timp si am ramas plina pe burtica si pe coapse. Din cauza intinderi pielii se rup aceste legaturi de colagen din piele formandu-se vergeturile. Poti diminua din ele doar cu diverse creme si cu multa rabdare. Si daca te tine buzunarul te poti duce la un salon unde iti face tratament cu laser. Eu am folosit urmatoarele creme> Mustela si o crema luata de la plafar antivergeturi intr-o cutie mai mare de asemenea poti da si cu ulei de masline. Succes!

NOname
| NOname a răspuns:

@Fllorry, ma bucur, ca ti-am fost de folos. Mersi pentru apreciere! Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Singura metodă cu care se poate combate vergeturile este o terapie cu laser. Știința a evoluat.
Pa, pa.