| Akhen a întrebat:

Stiinte sociale sau filologie? Nu ma pot decide dintre cele doua, de profil real nu vreau sa aud happy.
Mie imi place foarte mult romana, geografia si limbile straine, majpritatea materiilor de uman ma atrag.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Pai mai multe variante dupa terminarea profilului ai cand mergi pe profil real, din moment ce vrei uman cam asa e si la stiinte sociale, dar daca zici ca sunt doar elevi slabi la filo, alege stiintele sociale.

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă zici că îți place mult româna, geografia și limbile străine cel mai indicat profil ar fi filologia.

| noname2021 a răspuns:

Filologia clar, ti se potriveste cel mai bine.Si eu am fost tot la filo si stiu ca e fain happy

| Akhen explică (pentru noname2021):

As merge si eu la filo, dar clasele de la noi din oras nu sunt cele mai bune( intra majoritatea elevilor slabi), iar dupa terminarea profilului nu prea ai multe optiuni pentru facultate happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai în orașul tău o universitate? Mergi acolo și cere voie să asiști la un curs, vorbește cu un student de acolo. Vorbește cu diriginta ta, să invite la o oră de dirigenție un profesor universitar de acolo. Astfel vei obține mai multe date ca să poți să te decizi.

| Adry05 a răspuns:

Din ce spui, filologie.