| Sadop a întrebat:

Filologie sau Stiinte Sociale?
Le am bine cu romana, istoria, dar cu limbile straine sunt total paralela, dar as fi dispusa sa le tocesc bine daca filologia ar fi un profil mai bun ( am auzit ca se bazeaza pe limbile straine ).
Funda!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact,ai auzit bine. Şi nu numai pe limbile străine cât şi pe latină care nu este atât de uşoară. Dacă nu vei învăţa la timp, vei pierde firul şi mai târziu nu vei mai înţelege nimic.
Este mai bun profilul de filologie, decât ştiinţele sociale pentru că îţi oferă mai multe posibilităţi în viitor.

| Raulo11 a răspuns:

Salut, da, filologia se bazeaza pe limbile straine si daca nu le ai, nu ti-as recomanda, iar stiintele sociale mai mult pe psihologia umana... bafta
funda?