| 123teodor123 a întrebat:

Am o problema. Vreau sa aleg un profil pentru liceu, dar nu ma pot decide intre filologie si stiinte sociale. Imi plac mult si romana si istoria, dar ador si limbile straine. As vrea sa dau la Jurnalism, Litere, Diplomatie sau Istorie. Ce credeti ca mi s-ar potrivi mai bine

2 răspunsuri:
| Luts02 a răspuns:

O sa te hotarasti pana la liceu, crede-ma.Asa mi s-a intamplat si mie, nu stiam ce sa aleg, dar pana la sfarsitul anului o sa vezi ce ti se pare mai usor sau mai greu sau ce o sa-ti placa mai mult; dar sugestia mea e sa te duci la stiinte sociale ca ai mai multe optiuni de meserie in viitor big grin

| zurick a răspuns:

Cred ca filologie.(Dar nu uita ca pana la urma tu esti singura care poate face aceasta alegere)