| ewrcbj34 a întrebat:

Stiti ce as putea sa fac ca sa am capul mai mare? Nu imi place fizicul meu deoarece am umerii lati si capul mic si nu este deloc placut...

Răspuns Câştigător
| AnjaAHUI a răspuns:

Hei!

În primul rând așa cum s-a mnționat deja, nu are sens să ai complexe. Toți oamenii au câte un defect și cei mai mulți vor să schimbe ceva la ei. Nimeni nu este perfect.

Totuși, dacă dorești câteva sfaturi utile, pot să îți spun că există mici trucuri prin care să creezi impresia că nu ai umerii atât de lați.

1. Poți să îți faci o nouă coafură, să dai mai mult volum părului, astfel încât să creezi iluzia de cap mai mare.
2. Poți purta accesori, cum ar fi șepci sau pălării, pentru același efect de cap mai mare
3. Poți purta ochelari cu lentilele mari și rame mai groase (aici totuși este cu dus și întors, pentru că dacă ai o față rotundă sau ai fruntea îngustă, acest tip de ochelari nu ți-ar aduce niciun beneficiu)
4. Ai grijă cu ce te îmbraci. Evită lucrurile care îți supradimensionează umerii. De exemplu tricourile mai sus de talie și mulate dau uneori impresia de supradimensionare a părții de sus. Încearcă tricouri mai lungi și mai largi, eventual genul de tricouri cu umerii căzuți.
5. Nu purta dungi orizontale
6. Nu purta eșarfe sau fulare care să îți acopere gâtul de tot.

Oricum, orice ai face, totul o să fie bine. Sunt sigură că mulți oameni nici măcar nu observă această „problemă" a ta, dar ca să te liniștești poți încerca câteva dintre sugestiile mele.
O zi bună să ai!

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Sa te dai cu capul de pereți ca sa se umfle.
Sau sa încerci o coafura cu volum.

| Andreeush a răspuns:

Trebuie să te accepți așa cum ești, nu poți să schimbi nimic în privința asta.

| Plato a răspuns:

Cica dimensiunile creierului chiar cresc daca bagi multe informatii in el. Asa ca... baga mare, poate-ti largeste tot.

Pe bune, nu are rost sa ai complexe.

| Violleta2022 a răspuns:

Lasa-ti parul mai mare, sa compenseze cu capul mic happy