| PredatoR a întrebat:

Sunt bune programele astea pentru sala?
Luni: Piept + Umeri
Miercuri: Brate (Biceps+Triceps)
Vineri: Spate + Abdomen

sau:

Luni: Brate
Miercuri: Spate + Piept
Vineri: Umeri+ Abdomen

4 răspunsuri:
| LucKy_6512 a răspuns:

Nu e deloc bine pentru ca vei lucra la fiecare antrenament aproape aceleasi grupe de muschi. Ex:Luni(piept+umeri)automat implica tricepsul spatele ba chiar si bicepsul/Miercuri(brate)implica si spatele si pieptul iar vineri.aceeasi poveste implica iar mainile. uite un program dupa parerea mea mult mai bun
Luni:biceps triceps umeri
Miercuri:spate piept
Vineri:abdomen/picioare

Funda?big grin

| PredatoR explică:

@ELAndrei
Programul pe care mi l-ai zis tu l-am facut luna trecutabig grin si acum as vrea sa il schimbtongue

| ELAndrei a răspuns:

Deci sincer amandoi dar sincer nu fac corect. uite aicI cum fac eu si e cel mai binetongueiept+triceps, spate+biceps+antebrat, umeri+trapez si picioare cu abdomene dar abdomenele poti sa le faci mai mereu cate 3 serii la partea superioara si cea inferioarawinking...astia cred ca daca lucreaza intr o saptamana grupele e 2 ori cred ca gt se fac mari si tari.in primul rand e vb de structura fiecaruia(unii aduna masa repede altii nu) uite aici un clasament 1-structura 2-alimentatia 3-somanul si apoi 4 antrenamentul fratewinkingsper ca ti am fost de ajutorwinkingsi o stiu chiar binewinking

| nyhm a răspuns:

Nu e deloc bine nici al tau si nici al lui. Sa faca el piept cu spate.
Iti dau orarul meu: Luni : piept/abdomen
Marti : umeri/trapez
Miercuri : spate/picioare
Joi : piept/abdomen (in cazu meu fac pauza ca am practica)
Vineri : triceps/biceps/antebrat.
Sper ca ti-am fost de ajutor happy bafta multa