| irina222 a întrebat:

Sunt clasa a6-a si nu pot invata prea bine la matematica, am media 7 pe primul semstru si vreau sa invat mai mult. Ce as putea face? Stiu ca repetitia e mama invatarii, dar.sad

Răspuns Câştigător
| IuliaAle a răspuns:

Lasa'mi mesaj privat cu id'ul tau si te mai ajut eu, iti explic, daca vrei. :*

59 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ce sa faci sa-i dai spaga prof soarei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai draga fa mai multe exerciti si iti va fi bine nu mai sta pe drum fa ex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Irina, am o propunere concreta pentru tine:www.scoaladeacasa.ro
Poti primi teste de matematica, le rezolvi online de mai multe ori si astfel iti poti urmari progresul, poti pune intrebari pe un forum asociat si vei primi indicatii daca nu te descurci. Incearca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg si eu am fost in situatie dar am luat ore de mate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu eu am avut 10 pe ambele semmestre

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa pregatire sau nu iti poti permite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu straduiestete eu sunt clasa a v-a dar stiu foarte bine matematica repeta tot ce ai facut din adoua pana acum si vei sti ce ai de facut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia mana si invata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu eu am avut mediea 9 in clasa 6 invata regulele si asculta profesorul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi atenta in clasa roaga-i pe parinti sa te dea la meditatii asa sunt si eu tot varza si am sai rog pe parinti sa ma dea la meditatyii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu numai 9 am avut media la matematica in fiecare semestru, si nu m-am staduit cu invatatul trebuie doar sa inveti definitiile si sa stii sa faci o problema la tabla xD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceeao irina mah cheama ioana si cred ca cel mai bun mod de invatare ar fi chiar sa invetzilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta un loc unde ai putea invata ore suplimentare la matematica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vine prima mea teza la mate si sunt la ovidius si pana acum am nota 7 si teza e joia asta ce pot sa fac si tinetimpumni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de-ce nu ai poti invata?
poti dar nu vrei
asa ca... daca asculti cu atentie ce zice profesoara, intelegi
dar daca nu...
si Eu am avut probleme cu matematica dar m-am descurcat BAFTA...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in clasa a6-a si am exact prbleme ca tine dar voi lua masuri drastice laughing. Mama spune ca teoria si formulele stau la baza, daca stii astea reusesti. Mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mai faci exercitii acasa in pluc, depinde daca nu iti place materia nu are cum sa intelegi ca oracat te-ai gandi la ea nu iti intra in cap.asa sunt eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt si eu in a6a si urmeaza teza la mate asa ca m-am pus pe facut niste exercitii pe un caiet aparte...sa vad la teza ce imi iese si dupa aceea intru pe acest sai-t din nou si iti spun pentru data viitoare cand dai teza daca a mers sau nuok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toceste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema si nu stiu ce sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate irino eu sunt florin ia idul meu sa vb dimache_florin_bossu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic invata si tu mai mult da si eu am luat o nota mica la rom si me frica sa nu iau si la mate si invat mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sa faca meditatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai invata tu fata mai bine fa mai mult sex!:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incerca sa fii atenta la ore sa intelegi ce spune profesorul si sa faci exercitzii in plus la matematica stiu ca este grea asa sunt si euh... dar asta e straduiehtete mai multkiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand Irina trebuie sa reiei totul, de unde nu ai inteles si sa faci cat mai multe probleme, si daca nici asa nu merge propun sa faci meditaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa meditatii la mate...raised eyebrows

| andra_2561 a răspuns:

Daca ai nevoie apeleaza la mine.trimite-mi un mesaj cu id.