| anonim_4396 a întrebat:

Sunteti de parere ca sufletul conteaza mai mult decat aspectul fizic la o persoana? Motivati raspunsul big grin

8 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Eu da dar nu si profitorii si cei pe interes

| 0IoAnA0 a răspuns:

De obicei sufletul conteaza pentru ca nu poti iubi o persoana cu un caracter urat...dar nici fara frumusete nu se poatehappy

| bd a răspuns:

Probabil ca da, dar in tara asta, nu

| iepurica a răspuns:

Ti-as spune ca da, dar realitatea ne contrazice. Sincer, as vrea sa cred si despre mine ca, de ex, m-as putea indragosti de cineva urat, dar bun la suflet. Din pacate, trebuie sa recunosc, primul criteriu este legat de cum arata persoana respectiva. Aste e primul contact, si dupa acesta iti formezi o prima parere despre persoana respectiva. Si daca e o persoana urata, cu suflet bun, va fi marginalizata poate, si numai cei care au indeajuns rabdare sa cunoasca omul il/o vor aprecia. Stiu, nu asta este lumea in care am vrea sa traim, dar, ar trebui sa fim sinceri cu noi insine si sa acceptam adevarul despre natura umana.

| mgtow a răspuns:

Asa e ai dreptate dar problema e daca mai gasesti pe cineva care sa fie cu bun suflet si sa arate cat de cat binisor la aspectul fizic. Doar cine e frumos/sa cauta bani si p... mare.

| alyna_6823 a răspuns:

eu nu cred ca sufletul conteaza cel mai mult

| Blondutza_8123 a răspuns:

Sufletul conteaza foarte mult la o persoana. In general o relatie in mod normal pe sentimente pure. chiar daca in ziua de azi gasesti rar asa ceva.

| AnGeL a răspuns:

Da
pentru ca daca e frumos dar totusi rau atunci ce te faci?
cel mai bine e sa iti placa sufletul
fiindca intr-o relatie pui suflet nu frumusete
poti fi cel mai frumos om de pe pamant dar degeaba daca nu ai un suflet si o inima de aur