| DumlaDumlaDa a întrebat:

Sunteti de parere ca mai puteti iubi persoana de sex opus dupa ce va despartiti de ea? Motivati raspunsul

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu mai poate fii iubire odata ce ai decis ca trebuie sa te desparti de ea, poate o transformi in obsesie, dar nu iubire.
Daca va iubeati erati deja impreuna, asta este logic.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mi-e neclar sensul folosit pentru "a iubi".
Poti sa mai fii obsedat de o persoana dupa ce va despartiti, dar aia nu e iubire.
Sau poti sa iubesti pe bune o persoana si la a doua tentativa de relatie, daca prima data v-ati despartit din motive negrave, sau daca sunteti mai prosti de fel, si iertati chiar si greselile grave, repetabile.

| anonimuIl a răspuns:

Iubește ăla părăsit pe celălalt care l-a părăsit dar degeaba.

| BoboBobo6717 a răspuns:

Da. 100%. M-ma despărțit de fostul acum 8 abi de zile. Încă îl iubesc și mă iubește. M-am despărțit de el fiindcä relația nu mai funcționa ok și nu vedeam un viitor acceptabil alături de el. Totuși, deși suntem in alte reacții cu alți parteneri, continuăm să vorbim și să ne vedem. Rar, dar ne vedem. Și asta fiindcă oricât am încerca să ne îndepărtăm, vine o zi in care unul dintre noi doi cedează. Cum să-ți mai argumentez?