| truerainbow a întrebat:

Ce e mai important pentru voi: aspectul fizic sau sufletul? Cat de mult conteaza fiecare pentru voi?

Răspuns Câştigător
| fundrive78 a răspuns:

Un om cu suflet frumos nu are cum sa fie urat, indiferent de aspectul fizic, pe cand un om frumos cu suflet urat poate deveni hidos prin gesturi, fapte si cuvinte! Deci ce crezi? Care este mai important?

14 răspunsuri:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Cât de mult îşi foloseşte creierul. Aspectul fizic e mai puţin important. Nu ştiu ce reprezintă sufletul şi nu-mi pasă.

| Dariusuu a răspuns:

Pentru majoritatea contează mai mult ambalajul decât conținutul.
Te îndrăgostești de aspectul fizic dar ajungi să iubești sufletul.

Mulți dintre noi purtăm o mască, avem mai multe fețe.Era o vorbă 'Vorbele zboară, faptele rămân.''

Sper că m-am făcut înțeles.

| DarkBlood32 a răspuns:

Eu zic că sufletul, dar şi aspectul fizic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caracterrul (sufletul) e cel mai important.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aspectul Fizic.

| BlackRaven45 a răspuns:

Sufletul

| Piratul10 a răspuns:

Sufletul dar si aspectul fizic.Dar cel mai important este sufletul

Chiar daca nu o fac mereu așa,cel mai bine e sa te uiti la suflet, gândire, comportament, caracter grupa asta si apoi sa te uiti la aspectul fizic!'

Uite::::::::

Poti sa ai sufletul cat de mare vrei tu ca daca nu arati bine degeaba nu o sa te bage nimeni in seama pentru sufletul tau,(bine, poate doar așa 1-2 persoane dar in rest nu), sa arati bine si sa te îmbraci bine e foarte important, pentru statutul/imaginea ta.Ca daca ai un corp super poti sa ai pe oricine. DDDAAARRR trebuie sa ai si SUFLET pentru ca pe moment te plac toți dar dupa ce ajung sa te cunoască cum ești nu o sa te mai placa de loc.
Si sufletul e si imoprtant ca sa ajungi in RAI, el te ajuta sa iubeste sau sa suferi sa simti emoti prin urmare amândoua sunt LA FEL DE IMPORTANTE DAR PENTRU TINE MAI IMPORTANTAR TREBUI SA FIE SUFLETUL SI APOI ASPECTUL, CA TOATE O SA SE REZOLVE PE RÂND.

Nu știu daca mai ÎNȚELES DAR sper ca team AJUTAT

| JeffRider93 a răspuns:

Pai,atat sufletul cat si fizicul sunt importante.Sufletul te ajuta sa iubesti si, uneori sa suferi (adica, ca sa iti dau un exemplu...petreci timpul cu niste copii care ii cunosti,dar care nu te-au mai bagat in seama pana atunci,iar,dintr-o data,fara sa faci nimic rau,nu te mai baga in seama si te simti vinovat). Fizicul te ajuta sa iti gasesti sufletul pereche (adica, baietii care au patratele sunt asi la fete, iar fetele care au corpul aproape perfect, ii au pe unii baieti la degetul mic). Sper ca te-am ajutat.Cel putin, asta e parerea mea :]

| SebylVane1890 a răspuns:

Pe mine la o persoana ma intereseaza in primul rand sufletul, in al doilea felul de a gandi, si in al treilea caracterul(toate se influenteaza intre ele). Aspectul fizic e mult mai jos...

| GigiMenta a răspuns:

Sufletul desigur dar asta nu inseamna ca aspectul nu conteaza happy dar in principiu sufletul, caracterul conteaza cel mai mult sau cel putin asa ar trebui ca na..ne`am umplutde cocalari si dame de companie

| Marwell a răspuns:

Trupul este templul Duhului Sfant, deci trebuie sa fie oarecare echilibru intre ele.

| BornToDie9108 a răspuns:

Recunosc că într-o oarecare măsură contează şi îşi joacă rolul şi aspectul fizic, însă cel mai mult apreciez sufletul.

| BogdanBGD95 a răspuns:

Conteaza in mod egal, poate balanta incliana putin spre suflet. Eu zic ca este ipocrit cine spune ca ar incepe o relatie cu o persoana doar pentru caracterul ei.

| Rroxanne a răspuns:

Cea mai mare importanta are sufletul unei persoane. Degeaba esti frumos sau frumoasa daca in interior esti "foarte urat" parerea mea :**