| anonim_4396 a întrebat:

Te-ai simtit vreodata singur? Ai vrut vreodata sa te sinucizi(e doar o intrebare)

Răspuns Câştigător
| Psihoyounger a răspuns:

M-am simtit si eu singur de multe ori. De sinucis, nu m-am gandit niciodta si nici nu o voi face. Cum a spus si harciog, singuri venim si singuri plecam. M-am simtit foarte singur si foarte rau cand parintii mei au divortat. Avema abia 5 ani. Mi-a fost greu atunci desi nici acum nu mi-e usor. Dar viata e frumoasa asa cum o ai si nu iti poti alege singur destinul... daca am putea, toti am avea acum vile si probabil am fi toti la piscine in curte cu fetele(sau cu baietii in cazul fetelor) langa noi. Chiar daca nu e asa si unii au poate o viata mai grea decat altii, nu trebuie sa facem drame si mult mai putin sa ne punem pe sinucis. trebuie sa ne gandim cat rau am face daca am recurge la asemenea situatii. Trebuie sa invatam sa trecem peste toate problemele, caci asta inseamna a te maturiza, nu? Nu doar sa cresti cu varsta biologica. E foarte important sa cresti si in varsta psihologica. In fond, totul e bine cand se termina cu bine. Iubiti-va mult!

by Psihoyounger

35 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mereu mi se intampla ceva...De cate ori imi place de o fata nu o pot avea. Oare de ce? Sunt prea urat? Nu as crede lucrul acesta deoarece unei fete de clasa a11-a ii placea de mine si am doar 14 ani. Si mi-am dat seama ca nu sunt urat. Ea a castigat MISS SPANIA 2008! Era foarte frumoasa. Am fost impreuna 1an si 2luni aproxtimativ. Dar intr-o seara era la nunta verisoarei sale la 17KM de locuinta parintilor mei. O asteptam sa vina.La intrare in orasul unde locuiam era o curba periculoasa si avea o viteza destul de mare.Am auzit o bubuitura puternica si am mers sa vad. Am vazut un foc imens si dintr-o data mi-a sunat telefonul. Am raspuns era o prietena de a iei care a acompaniat-o cu o alta masina. Am vazut ca mai intra o masina in oras si coborand din masina venind spre mine in fuga, plangand mi-a spus ca in masina ce arde era chiar " EA "...Nu am stiut ce sa mai fac! Tremuram tot au intervenit zeci de probleme dupa aceasta tragedie. Chiar la 2 luni dupa inmormantare si dupa vindecarea mea am revenit in tara. Nu puteam sa dorm nopti la rand. Saptamani, luni de zile. Pana cand intr-o zis M-a sunat PRIETENA care a acompaniato in aceea seara. Am vorbit la telefon vreo 5 ore. Nu mi-am dorit altceva decat sa mor. In timpul orelor de scoala incepeam sa plang fara motive, acum radeam de un coleg dupa care incepeam sa plang. Am incercat sa ma omor si nu o singura data au fost cel putin de vreo 8 ori, la care ma impiedicau orice om imi iesea in cale. M-am taiat, mi-am rupt chiar si piciorul drept din aceasta cauza, am devenit deprimat nu raspundeam la telefoane nu vorbeam cu nimeni, in pauzele de la scoala stateam in clasa. Nu mai stiu ce sa fac! Daca este cineva sa ma ajute cu ceva sfaturi. VA ROG FRUMOS din tot sufletul ajutati-ma! Da-ti ADD la ID-ul: ionutbuzgau buzghy95 aceste sunt 2 ID-uri...sunt ale mele! Va rog FOARTE FOARTE FOARTE FRUMOS!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, de multe ori...parinti nu ma inteleg thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma simt foaret singura fara prietenii uneori ma gandesc daca este doar o impresoe a mea incerc sa ma fac pe; acuta de ceilalyi dar de fiecare data o dau in bara uneori as vrea sa plec din tara dar nu am inca 18 anias vrea sa nu m vad pe nimeni la scoala m-am certat cu cateva colege ma simt foarte singura am ajuns la concluzia ca singura solutie ar fi sa ma sinucid dar nu pot...am vrut sa renunt la scoala dar nu o pot dezamagi pe mama care a facut totul ca sa fiu fericita iar acum eu sa renunt la tot! nu stiu ce sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-am simtit si chiar in acest moment ma simt. Nu stiu cum este in cazul altora, dar parintii mei s-au purtat f urat cu mine cand eram mica, batandu-ma(si nu ma refer la o palma doua), chiar blestemandu-ma, injurandu-ma si scuipandu-ma si in prezent, chiar daca nu imi mai fac nimic, nu am parte de ajutor financiar, va dati seama ca de dragoste sau ajutor moral nici nu poate fi vorba.
Prieteni nu am. M-au dezamagit si parasit...
Frati, surori nu...Rude, 2 matusi : 1 si ea trista si depresiva, iar cealalta la 450km de mine.
Imi doresc un loc de munca, fiind absolventa de facultate, dar nu gasesc. Am batut Bucurestiul(orasul meu natal) in lung si-n lat, in zadar.
Prietenul meu cu care sunt de aproape 5 ani, se enerveaza cand ii spun ca sufar si ma simt sigura in lume si ma lasa in durerea mea. Nici cu el relatia nu e buna. A fost o vreme in care ma lovea si imi vorbea urat. Acum nu ma mai loveste, dar are momente in care-mi vorbeste urat.
Sunt multe de spus, dar nu cred ca intereseaza cu adevar pe cineva viata mea.
De sinucis m-am gandit de multe ori. N-o fac deoarece mi-e teama ca n-o sa reusesc si dupa o sa pierd libertatea, singurul lucru pe care-l am. In acest context nici de iad nu mi-e teama, pentru ca pentru mine viata a fost un iad si inca mai e.
Numai bine la toata lumea! Si fiti fericiti si pentru mine...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| claudia90 a răspuns:

Buna. da... m-am simtit de multe ori singura, dar de sinucis...niciodata,si nu cred ca as recurge la asemenea gest oricat de grele ar fi probleme prin care as trece.Ma gandesc ca viata merita traita, sunt atatea lucruri frumoase pentru care merita sa traiesti. Tin sa mentionez ca mi-e foarte frica de moarte, nu stiu ce e dincolo de ea, si lucrul asta ma sperie...plus ca nu as renunta la viata, facandu-i pe cei care ma iubesc sa sufere... e cea mai mare prostie si cea mai mare dovada de lasitate, sinuciderea.