| doarUnCopilprost a întrebat:

Ai vrut vreodata sa mori, sa te sinucizi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DeathOfDreams a răspuns:

Majoritatea trec prin asta câteodată.
Momentele când cedezi psihic și-ți dorești ca toate să înceteze, inclusiv viața ta. Important e să te resemnezi și să reușești cumva să treci peste.
Indiferent de cât de greu e.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da, fiecare avem cate o cadere nervoasa. Numai ca unii nu prea pot sa depaseasca momentul si chiar ajung sa o faca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu consider că sinuciderea denotă o laşitate evidentă,datorită unui caracter slab al celui în cauză.
În primul rând,un exemplu bun sunt criminalii condamnați pe viață care se sinucid fie din cauza remuşcărilor,fie din cauza faptului că nu pot accepta viața în închisoare, care la noi în România este mizerabilă datorită condițiilor proaste oferite.
În al doilea rând, dacă un cuplu se desparte, asta nu înseamnă că este sfârşitul lumii şi trebuie să se ajungă neapărat la sinucidere.
Eu am o fire puternică şi rezistent cu perseverență la orice provocare sau supărare care îmi apare în cale.
În viață trebuie să lupți împotriva obstacolelor cum ar fi sărăcia, boala sau divorțul.

| Credor a răspuns:

Da!