| Louissa a întrebat:

Trec printr-o despărțire după o relație de 1 an și 6 luni. Problema este ca am început sa vars dimineața și uneori seara. Am mai fost certați o perioada și nu am vorbit deloc și tot așa vărsam. Poate fi din cauza ca plâng prea mult? Mi s-a mai întâmplat așa și când eram micuța (clasa a 2 a sau a 3 a) și părinții mei erau plecați din țara, îmi era dor in special de mama și nu puteam sa stau fără ea. Am ajuns și la spital din aceasta cauza. Îmi este frica sa nu se întâmple din nou.Cum sa fac sa îmi revin? In ritmul asta o sa slăbesc 10 kg in 2 săptămâni. Poate fi ceva pe baza de suparare, stres? Pote fi vorba de despresie?

5 răspunsuri:
| NoahS a răspuns:

Da esti intr-o stare oribila si e de inteles. Dar trebuie sa incerci sa te controlezi. Nu e un capat de lume. Vorbeste cu parintii tai si incearca sa stai pe langa oameni care iti ofera atentie si iubire. O sa te simti mai bine dupa un timp si vei uitahappy

| ceceo1o a răspuns:

Ia niste mancare si cheamo pe cea mai buna prietena a ta sa vorbiti, ii poti scoate in evidenta defectele aceluia pentru a-ti da seama ca nu era potrivit

| Furnicuta000 a răspuns:

Ai capatat o anxietate si de asta ai aceste simptome. Daca nu le mai dai importanta o sa dispara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gândește-te la oportunitățile pe care le ai acum că ai tot timpul pentru tine.

| Iulianaiuli78 a răspuns:

Ai trecut peste?