| Elenuk a întrebat:

Va rog ajutati-ma... vreau sa ma despart de un baiat care tine la mine mult... cel mai bun raspuns primeste fundita(mai mult)

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,oricat de mult te-ar iubi o persoana,trebuie sa fi cinstita si daca tu nu simti la fel sau crezi ca e cazul sa va despartiti,fa-o.
DIn moment ce vrei sa te desparti de el,fie nu tii la el, fie ti-a gresit cu ceva...
Ok, ar trebui sa vb.cu el fata in fata(niciodata sa nu dai papucii prin sms-uri sau la telefonhappy.winking.
Apoi, spune-i ca este o persoana speciala si ca il apreciezi dar ca consideri ca e mai bine ca fiecare sa mearga pe drumul lui.Nu inceta sa ii amintesti ca poate conta oricand pe tine si ca vrei sa ramaneti amici.Pur si simplu, spune-i ca nu simti la fel si ca inimii nu ii poti comandawinking.El va intelege pana la urma si va accepta realitatea.Nu are rost sa ramai cu el daca nu doresti,adevarul e cea mai buna solutie,chit ca va suferi,tot va ajunge sa sufere la un moment dat.
Iti va multumi pentru sinceritate,daca nu acum,poate cand ii va trece...
Eu iti urez bafta si sa faci acest pas daca tu nu te simti ok in relatie,numai ai grija sa nu regreti alegerea facuta. Daca nu vrei sa ii spui ca nu simti la fel, spune-i ca nu te simti in stare sa continui relatia si ca nu e vina lui, nici a ta.ci a ssentimentelor.

1 răspuns:
| Laurixu a răspuns:

Ar trebui sa.i explici de ce vrei sa te desparti de el sau daca nu vrei sa.i spui .spuneio...pana nu isi face o obsesie sau ceva:d am fost si eu in aceeasi situatie sh inca.si mai pune la status te iubesc viata mea lauriqqarolling on the floor) off baietii astiaoh go on:*pupiqii sh mult noroqqlove struck