| Aleeeeeeee a întrebat:

Va rog sa ma ajutati nu stiu ce sa fac? Imi place de un baiat de la mine din clasa dar el are deja o prietena Eu ma inteleg destul de bine cu prietena lui si nu vreau sa ii despart dar il iubesc mult... si nu stiu ce sa fac

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ori il placi, ori il iubesti! Hotaraste-te si stai departe de eibig grin

| angella1972 a răspuns:

Stai departe de ei. tie ti-ar conveni sa ai un prieten si sa vina cineva sa ti-l ia? fii rabdatoare, si cand se va termina intre ei, atunci n-ai decat sa intervii

| silver19 a răspuns:

Frate daca are prietena nu te baga! tie ti-ar place sa-ti faca cineva la fel? sa-ti fure prietenul pe care il iubesti! mie daca mi-ar face asa ceva n-as mai vorbi in veci cu el, da-o incolo de iubire ca asta este cel mai urat gest posibil, pur si simplu nu suport astfel de persoane bagacioase, fara suparare.

| •ღ♥→MaDuTzA←♥ღ a răspuns:

Inteleg perfect, numai ca ar trebui sa te gandesti mai intai la cei doi, la prietena ta caruia sigur n`o sa-i convina acest lucru.Risti sa pierzi o prietena pentru un baiat, care o sa te refuze daca intr`adevar tine la prietena lui, iar u o sa te simti prost! Cel mai bine ar fi sa incerci sa te feresti de ei...

| Linguritza a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat nu ai sa incerci sa ii desparti.

| Aleeeeeeee explică:

Ei s-au despartit de ceva timp spunand ca nu o mai iubeste. Cred ca si el simte ceva pentru mine vorbeste frumos cu mine, nu prea ma lasa in pace etc. Credeti ca ar trebui sa ii spun ce simt?

P. S. 4 fete de la mine din clasa il plac

| Cristina788 a răspuns:

Daca il iubesti atunci iesi cu el dar fara sa stie prietena lui, ca daca afla se supara rau de tot. Si intre timp cand iesi cu el fa-te si tu mai atragatoare decat prietena lui, si o sa vezi ca el singur o sa se plictiseasca de ea, fara sa-i desparti tu.

| 1spiridus a răspuns:

La varsta ta este minunat sa iubesti, in definitiv, ai numai 12 ani. Acum este momentul cand totul trebuie sa fie cat mai copilaresc posibil. Daca-ti iubesti colegii, inseamna ca-ti face placere sa va petreceti cat mai mult timp impreuna, totul este ok. Cine s-a gandit la alte chestii, sa-i fie rusine big grin Pana cand veti ajunge sa intelegeti ceea ce este dragostea, aveti tot timpul sa va dati seama pe cine doriti sa aveti alaturi. Timpul pentru dragoste este mult mai mare, fata de aceasta perioada pe care o traiti, a iubirilor neprihanite, bucurati-va de ea incercand sa faci cat mai multe chestii impreuna care sa va umple sufletul de amintiri frumoase!