| bombonicadoolceeu a întrebat:

Buna deci, sunt cu un baiat de aproape 2 ani si el se comporta urat cu mine, m.a facut sa nu il mai iubesc, iar acum mie imi place de alt baiat si nu stiu ce sa fac cu iubitul meu, vreau sa ma despart de el intr.un fel dar nu stiu cum, nu vreau sa ii spun adevarul pt ca ar iesii urat, cum aflu daca acel baiat ma place, adica mereu se baga in seama cu mine, se da pe langa mine dar nu stunt sigura ca simte ceva pt mine, cel mai bun raspuns primeste funda ( nu luati in seama numele de utilizator pt ca am cont pe TPU de ani buni si l.am pus mai demult)

Răspuns Câştigător
| IceKitty18 a răspuns:

De placut cred ca te place. Nu cauta nu stiu ce motiv, zi ce te deranjeaza si punct. Nu ii spune ca placi pe altu, si chiar daca nu ar fi un baiat anume, desparta-te ca nu merita sa stai cu un om care se comporta urat! O viata ai si fericirea ta conteaza mai mult, daca nu esti fericita de ce sa stai cu el. Sa nu te retragi din despartire doar ca iti va baga vrajeli si etc... din moment ce se comporta urate clar ca s-a dus iubirea. Merita oricand sa incerci ceva nou, va fi mai bine. Bafta si sper sa fi fericita si fara acest asa zis iubit:* Ai grija de tine

12 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Deci, ție îți place de tipul 2 și nu l-ai părăsi pe tipul 1 decât dacă mergi la sigur cu tipul 2.
Cred că ar trebui să îți pui în ordine gândurile, dacă nu mai vrei să fii cu tipul 1, spune-i care e treaba și lasă-l pe om în pace, e nedrept să îl ții pe post de substitut până găsești ceva mai bun.
Posibil să fii nevoită să evaluezi unde e cu adevărat problema happy

| neutrino a răspuns:

Mereu trebuie sa fii cu acel cineva care te place si te respecta.

Răspuns utilizator avertizat
| Lawliet14 a răspuns:

E foarte simplu. Ii dai oricum papucii iubitului tau daca nu-l consideri de viitor. Ai motiv serios, chiar tu ai spus ca se poarta urat cu tine. Si intre timp, cand vrei tu, il suni pe baiatul ala care te place posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sunteti amandoi destul de maturi. ar trebui sa discutati. tu cu actualul iubit zic. cand ceva nu mai merge inseamna ca TREBUIE REPARAT nu neaparat inlocuit. discutati ca doi oameni maturi ce sunteti si veteti la ce concluzie ajungeti, daca merita sa mai continuati sau daca nu. ce faci tu acum mie personal imi provoaca scarba. vrei sa i o tragi asa original. pe la spate. chiar daca poate el a gresit. poate nu si da seama ca te deranjeaza. nu toti barbatii pot fi si destepti si bogati si cu pl mare si frumosi si manierati. etc. te ai prins tu... DISCUTATI si abia dupa vezi ce e de facut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratilor? femeia se vrea f...a nu respectata.Ne respectam mamele. daca tot o dam cu respectul cum vom face? draga cu respect te rog pot sa-ti trag un f...i? baietii vrajesc si fetele pun botul.intotdeauna o sa fie unul MAI ceva decat cel dinainte.De asia trebuie ca fetele sa stie ce vor, pentru a sti unde sa se opreasca.noi nu prea ne oprim decat cand cade regele.asta pe la 60 de ani probabil.

| Voidwithin a răspuns:

Nici macar n-ai curaj sa ii spui adevarul.
Problema in relatia actuala esti tu.

| Kenya a răspuns:

Eu n-as accepta ca un barbat sa vorbeasca urat cu mine. M-as desparti de el.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Daca acel baiat se baga in vorba cub tine, se da pe langa tine, sunt semne ca te place. Intreaba-l daca vrea sa iesiti, la un suc, etc.Cu celelalt, spune-i ca nu mei vrei sa fii cu el, din caza faptului ca se poarta urat cu tine. Spune-i ca nu te respecta si ca nu mai ai treab cu el de acum-inainte. Vezi-ti de srumul tau in viata, nu mai ai nimic de pierdut daca te desprti de el. Spune-i printr-un mesaj, el te va suna, nu-i raspunde a telefon (fa un mesaj cat mai complex, ucu o gramada de explicatii, etc, ca sa priceapa si el. ) De altceva nu cred ca mai e nevoie. happy

| IMPLICAT a răspuns:

Asa ii vei schimba toata viata, sau doar pana la 30, 40 de ani?

| RebeleGirl a răspuns:

Tu nu trebuie sa stai cu el si sa ii accepti toate mofturile doar pentru ca aveti doi ani de relatie! Daca nu il mai iubesti si vrei ca relatia sa de termine ii spui frumos ca nu mai are rost sa continuati daca nu mai este iubire intre voi.el pur si simplu vrea sa faca pe seful si sa iti controleze viata! Sa nu iti fie frica sa ii spui, nu are ce sa iti faca! Doar nu te i-a la bataie! Si daca chiar e ceva... exista politie, draga mea! Si eu am patit la fel ca tine! Am avut o relatie de 3 ani jumate dar asta nu m-a impiedicat sa ne despartim.i-am spus ca fiecare isi vede de viata lui pentru ca eu nu am nevoie de un stapan care sa imi interzica sa ies pe strada... si multe altele sad ne-am despartin dar nu m-am mai intors la el... tu spune-i ca ai nevoie de un om care sa te iubeasca nu unu care sa iti controleze viata dupa bunul lui plac...iar in legatura cu celalalt baiat...eu zic sa il intrebi daca are sentimente fata de tine...ca sa stii din timp. Bafta! Fii curajoasa si spune-i! :* iar daca te desparti de iubit, iti recomand sa nu te mai intorci la el pentru ca va face la fel... ai grija de tine! :*

| RoBByi96 a răspuns:

Pai deci, il lasi pe ala de te face sa te simti prost(proasta), te bagi pe felie cu ala noua. Si gata. Za end!