| smartgirl a întrebat:

Voi ce intzelegetzi prin un prieten? dar printr-o sora care nu e de sange?

3 răspunsuri:
| Moov a răspuns:

Cum am zis intr-o intrebare mai veche, nu exista prietenie adevarata 100%.Cea mai adevarata prietenie este de 99%. Toti oamenii sunt rai.Un prieten este o persoana cu care te intelegi bine,si pentru care contezi.Dar fiindca suntem oameni,suntem rai si egoisti,un prieten nu te va pune niciodata pe tine inaintea lui,chiar daca zice si asa da impresia, toti au un strop de narcisism in ei, prin urmare prieteni adevarati 100% iti pot fi doar parintii, mai bine zis mama.Printr-o sora care nu e de sange...adica vitrega sa'i zicem.frate,e ca un prieten, nimic mai mult, nu sunteti din acelasi sange asa ca.intelegi tu finalul.

| bibi_1859 a răspuns:

Printr-un prieten inteleg :o persoana pe care ma pot baza, care ma intelege, ma ajuta la greu, stie sa ma ierte dar sieu trebuie sa stiu sa fac acelasi lucru,el/ea trebuie sa fie o persoana cu care am ce discuta (sa fiti compatibili nu sa va cetati mereu ),in care pot avea incredere sa tina un secret,care sa tina la mine si nu uita trebuie sa fie reciproc
iar printr-o sora care nu e de sange inteleg :o persoana care a intrat mai devreme sau mai tarziu in viata mea si cu care trebuie sa ma inteleg si chiar sa o iubesc poate daca esti la inceput ti- se pare imposibil, va trebui sa faci tot posbilul sa existe o armonie intre voi, deoarece nu are rost cearta ve-ti trai impreauna de acum

Răspuns utilizator avertizat