| cartofiorrrrrrrrrrrrr a întrebat:

Voi credeti ca exista magie?(nu trucuri iefnine)

56 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva sambure de adevar poate sa existe...eu una sunt sceptica totusi... daca intr-adevar exista oameni cu har care practica magia alba, sunt greu de deosebit de multimea de escroci care te usureaza de cateva milioane pentru o sedinta...si nici n-au habar de ce fac...

| BUBULINA a răspuns:

Hmm nu stiu
Dar mie imi place mult de Johannes si Cris Angel

mira
| mira a răspuns:

In circ exista iluzionism si acesta este rezultatul unor exercitii indelungate.In viata nu exista magie(farmece)ci doar multa viclenie, necinste, escrocherie pentru jefuirea celor naivi.

| Sabwy a răspuns:

Nu prea stiu ce sa cred. imi place si mie foarte mult Criss Angel!:X

| JustMeFlory a răspuns:

Nu cred...Si daca chiar daca exista..intrece orice imaginatie!happy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu una nu cred ca exista straight face
Trucuri sunt destule, insa magie nuwinking

| SweetCandy a răspuns:

Mie mi-ar plc sa existe.happy

Răspuns utilizator avertizat
| adinescu a răspuns:

Nu mai stiu ce magician a spus..."omului ii place sa fie mintit"

| sorin a răspuns:

Nu.Nici in levitatie nici in nimic.

| Silvia a răspuns:

Nu cred in magie...cred in trucuri inteligentewinking
big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Magie? Toate sunt iluzii optice.
Pa, pa.

| ingeras14 a răspuns:

Poate da poate nuthinking Nu se stiestraight face, dupa parerea mea nu cred ca exista[-x iar daca exista e greu de crezut\dancing.

| AlinutzaRouz a răspuns:

Eu una cred si degeaba mi-au spus multi ca sunt nebuna k deocamdata am capul pe umeri si nu e gol, dar nici plin de tampenii :-p

Oamenii au tendinta sa rada de magie pentru ca sunt ignoranti, da` ce sa mai zic... no coment

| thealchemist a răspuns:

Sigur ca exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai frate fara suparare dar eu am trecut printr-un sa ii zicem un descantec si o prietena avea un semn din nastere care o proteja de rele pentru ca maicasa a fost vrajitoare de magie alba si mama fetei i-a facut acesteia acelasi descantec care mi-la facut si mie fata si mi-a aparut accelasi semn ca al ei si s-a intamplat ceva exact cand a terminat descantecul si a trecut o pisica neagra ce vroia sa impiedice descantecul a trecut prin fata noastra nu stiu daca voi ma credeti dar eu cred in magie alba si acum mai am semnul ia-r descantecul a fost facut acum 2 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ca la magicieni dupa disney chanel se vede clar si bine dar eu stiu ce sa mai cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred an magie pentru ca exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exista.eu stiu asta deoarece am folosit o vraja care a mers (pe mine) vraja este:transformarea in animal. daca vreti sa stiti mai multe cautati-ma pe id georgy _ dody

| dienutza123 a răspuns:

Da...magia alba, magia neagra exista... cei care cred in ea au magia in ei din nastere cei care nu cred nu au nimic(ca magie alba neagra)

| dienutza123 a răspuns:

Uite povestea a doua fete.ID nostru este : goergy_dody, yo_pisicuta_mitulica.acum un an in 2009 am aflat de magie, si am incercat o vraja, care nea schimbat viata, prietena mea a fost zgariata de o pisica pe gat, si a devenit pisica, e totul real orice va spun, eu am incercat tot o vraja care si mie mi-a schimbat viata pentru ca am devenit o vrajitoare a magiei albe, si de un an ma bantuie intunericul, de obicei vrea sa ma impiedice sa fac multe lucruri ca sal distrug, cei care chiar au puteri de magie alba, ID'ul nostru este mai sus, contactatine daca vreti mai multe informati:*

| dienutza123 a răspuns:

Da exista cei care cred din nastere in ea au puteri extraordinare pe care le pot controla.Care au darul magiei albe/negre pot face ce vor. Vrajile inventate de acesti oameni cu harul acesta sunt REALE deci REALE.De obicei oameni spun ca e o prostie asta, dar totul e realbig grin. Povestea celor 2 fete e reala.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred. am puteri. am scris si o carte cu vraji care au mers cum ar fi 'transformarea in animal' am transformat-o p o fata in lup. eu sunt pisica dar nu cu ajutorul vraji ci din cauza unei pisici. cei care vor sa afle cum m-am transformat ma gasiti la id georgy_dody

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista magie cu credeti ca ne-a creat dumnezeu ce e cu pildele voi ati citit ceva in religie Exista magiebig grin Apropo nu ca nu avem magie nu stim sa o folosim big grin Aproape nimeni nu stie sa o foloseasc... Vreti sa aflati mai mult add pe mess :vichilangelo2010@yahoo.com

| spiridus a răspuns:

Magie exista, doar ca este privita altfel decat asa cum era ea in realitate candva, adica o stiinta a Universului si a interactiunii mentale cu acesta. Daca va intereseaza sa aflati mai multe din realitatea care se ascunde in spatele cuvantului magie, va recomand sa cititi www.magie.paganism.ro

| boboronaldo a răspuns:

Eu cred in magie, De cate ori stau sa ma gandesc parca ma atinge candva, eu cred in ea si in dumnezeu si cred ...ca daca ar crede foarte multa lume in magie ar fi din nou magie pe Pamant.Inca este... Daca vreti sa credeti.Credeti.eu unul cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da
s-a intamplat la scoala

| nicoleta_4153 a răspuns:

Da exista pentru ca eu sunt o vrajitoare si fac tot feluri de vraji adica cum e sati transformi fratele in broasca ei bine eu am facut-o si e foarte distractiv sunt vrajitoare de la 3 ani si e chiar foarte super poti sa transformi pe orcine intr-un animal cand vrei si poti sa misti lucruri poti chiar sa te imbraci prin magie fiindca eu chiar fac toate astea pe cuvantul meu de onoare acum am 10 ani fiindca sunt nascuta in 2000 mai si sunt sirena de la 8 ani fiindca poti sa faci vraji sa ramai pentru toata viata sirena acum daca ma ud ma transform in sirena asa ca e foarte distractiv sa fii vrajitor sau vrajitoare apropo sunt de magie alba nu neagra dar vreau sa ma transfer in magie neagra

| Mara_4803 a răspuns:

Nu cred...