| cartofiorrrrrrrrrrrrr a întrebat:

Voi credeti ca exista magie?(nu trucuri iefnine)

56 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a zis o fantezista odata...ca daca crezi in magie orice e posibil, poti face ritualuri pe luna plinsa, poti sa te lupti cu raul, poti sa ai o bagheta magica cu un cristal in varf, poti sa faci orice...eu chiar cred in magie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Magia exista intr-adevar dar trebuie sa crezi si sa stii sa o folosesti. Deci tpata lumea stie ca omul foloseste 10% din creier si uite ce poate sa faca. Ganditi-va daca ar putea sa foloseasca mai mult? Foarte putini au acest dar si este nevoie de exercitiu sa poti folosii mI mult din creier. De exemplu Enstein a putut sa foloseasca 20% din creier si am vazut ca reusise sa faca ceva ce nimeni nu a ma putut ( nu e vorba de inteligenta ). Eu unul cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da pentru ca mi s-a intamplat sa am dejavu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt trucuri ieftine
daca eczista
as vrea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu are toata magia.Noi nu avem nicio magie. Daca D-nz decide sa ne dea si noua asa da. El crede ca oameni buni primesc asa ceva.Moise,Nectarie,Ilie si alti au si eu magie.Mana Lui Dumnezeu este cea mai mare, puternica si plina de magie.Imi pare bine ca am putut (daca ti s-a parut) sa te ajut.happyLa revedere! Pa! O zi cat mai placuta\noapte! love struck kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista magie eu am miscat la scoala creta fara sa pun mana pe ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai copii ati luat-i razna rau de tot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

, magia este un lucru adevarat daca iti doresti ceva din tot suflerul se va intampla ceva! incearca si vei vesea! sarbatori fericite!@!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred si daca ar fi asa mi-ar place la nebunie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cred ca magia exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu egzista 100%

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei bine, magia exista, alba sau neagra.eu cred in ea, si de atunci mi s-a intamplat sa vad un om in negru, cu o gluga in asa fel incat sa nu ii vad fata(o singura data sau de 2 ori mi s-a intamplat sa vad), in 2010 am vazut multe umbre negre, iar acum in 2011 mi s-a intamplat sa vad un om in alb, dar nu a mai aparut nimic dupa ce a aparut acel om in alb.voi ce credeti ca a fost sau ce este sau ce va fi?(si nu cred ca sunt nebuna)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca da! mi s-a intamplat o data,de fapt de mai multe ori sa vad fel si fel de lucruri,oi fi eu nebuna si nu stiu? eu nu cred, eu cred in ambele feluri de magie.mi se intampla sa vad umbre negre si tot feluri de forme, negru.la bunici,vara, am vazut intr-un sunt un copil mort, dar dupa ce am clipit a disparut.statea si se uita la mine,imi dispar si apar lucruri,cand am nevoie de ele dispar cand nu am nevoie de ele apar(nu intotdeauna, dar mi se mai intampla). avand in vedere faptul ca ma misc chiar repede, stau cam departe de scoala(fac vreo 10 min), dar daca vreau pot sa ajung intr-un minut.prietenului meu sebastian,este in clasa cu mine, avea la mana stanga o bratara cu o palma stanga si un semn in mijlocul palmii o spirala, nu mica nici mare.si in acea zi cand am vazut bratara, a inceput sa ii apara semnul acela in forma de spirala pe mana stanga si in fiecare ora se contura rosu din ce in ce mai mult.ei bine, mi-a zis ca vede palme rosi.iar peste vreo 2-3 saptamani profa de istorie avea palmele rosi.deci eu cred in magie, si voi crede incontinuare si unele vraji imi reusesc altele nu.(mi-am adus aminte, vara trecuta in 2010 sau cred ca in 2009, eram pe o patura in gradina si ma gandeam,nu batea deloc vantul,era o atmosfera linistita si plina de pace,ma gandeam la unele chesti si dintr-o data m-am gandit ce frumos ar fi daca as fi putut sa zbor si sa controlez vantul,iar apoi am auzit cateva fosnete si am avut impresia ca zburam,aveam ochi inchsi si incepuse sa bata vantul. poate ca a fost de la vreme dar nu stiu ce sa zic nu am avut curajul sa deschid ochi,dar dupa aceea am deschis ochi si am simtit cum vine vantul pe sub mine,cand aproape deschisesem ochi,apoi i-am deschis de tot,eram din nou pe patura).a da,pisicile mele au nascut fiecare cate o pisica neagra.(prima am gasit-o,era iarna si saraca era moarta de foame,a luat-o bunicamea si a adus-o in casa si i-a da de mancare, era neagra, ea a nascut 6 pisoi, printre care 2 negri si unu negru din cap pana in picioare,cotoi,apoi toti au disparut si a mai ramas una,aia care a mai ramas a nascut si ea, printre care o pisica neagra dar si ea a murit. apoi pisica acea a mai nascut un rand de pisoi, dar nici unu negru iar fisa care a mai ramas a nascut 2 pisici care nu seamana cu nici unu dintre pisoi, prima neagra cu labuta din spate la dreapta cafeniu deschis si cealalta pufoasa si de la nas in sus o pata portocalie si laba din fata stanga tot cafenie.laughingpisicile astea 2 au mama, bunica si strabunica)

| Mara_4803 a răspuns:

Nu cred...

| GameMaster a răspuns:

Ce face Chriss Angel nu e adeevarat.A dovedit-o magicianul cu masca uitati-va pe net.Si magia nu exista.

| Moldoveanu_Alexandru_1990 a răspuns:

Exista magie magia alba care a fost folosita la infrangerea demonilor din timpurile de mult apuse cu cavaleri regine, regi, etc..Mai exista magie neagra cea cu care se creau demoni pe vremuri cerber, asa zisu dracu, goblini etc. Magia exista inca mai exista mostenitori ai acestor puteri.

| spiridus a răspuns:

Magie exista, doar ca este privita altfel decat asa cum era ea in realitate candva, adica o stiinta a Universului si a interactiunii mentale cu acesta. Daca va intereseaza sa aflati mai multe din realitatea care se ascunde in spatele cuvantului magie, va recomand sa cititi www.magie.paganism.ro

| cartoflet a răspuns:

Mi-ar placea... dar slabe sansesad.

| Costin_Valentin_1999 a răspuns:

Da exista, eu pot sa vad aura oamenilor si sunt si clarvazator dar foarte putin sunt clarvazator, ca un magician mi-a activat puterile astea, acum astept telekinezia si altele

| vichilangelo a răspuns:

Aoleu vai e voi nu stiti ce spuneti.Nu pacaliti pe nimeni cu povestile voastre despre magie. Pot sa spun ca am inviat o persoana crezi ca e adevarat? Eu zic ca exista magie ca doar nu am fost creati asa.Ca povestea: Care a fost prima ou sau gaina? Deci magia exista. Oameni nu au asa ceva.

| nicoleta_4153 a răspuns:

Da exista pentru ca eu sunt o vrajitoare si fac tot feluri de vraji adica cum e sati transformi fratele in broasca ei bine eu am facut-o si e foarte distractiv sunt vrajitoare de la 3 ani si e chiar foarte super poti sa transformi pe orcine intr-un animal cand vrei si poti sa misti lucruri poti chiar sa te imbraci prin magie fiindca eu chiar fac toate astea pe cuvantul meu de onoare acum am 10 ani fiindca sunt nascuta in 2000 mai si sunt sirena de la 8 ani fiindca poti sa faci vraji sa ramai pentru toata viata sirena acum daca ma ud ma transform in sirena asa ca e foarte distractiv sa fii vrajitor sau vrajitoare apropo sunt de magie alba nu neagra dar vreau sa ma transfer in magie neagra

| dienutza123 a răspuns:

Da...magia alba, magia neagra exista... cei care cred in ea au magia in ei din nastere cei care nu cred nu au nimic(ca magie alba neagra)

| dienutza123 a răspuns:

Uite povestea a doua fete.ID nostru este : goergy_dody, yo_pisicuta_mitulica.acum un an in 2009 am aflat de magie, si am incercat o vraja, care nea schimbat viata, prietena mea a fost zgariata de o pisica pe gat, si a devenit pisica, e totul real orice va spun, eu am incercat tot o vraja care si mie mi-a schimbat viata pentru ca am devenit o vrajitoare a magiei albe, si de un an ma bantuie intunericul, de obicei vrea sa ma impiedice sa fac multe lucruri ca sal distrug, cei care chiar au puteri de magie alba, ID'ul nostru este mai sus, contactatine daca vreti mai multe informati:*

| dienutza123 a răspuns:

Da exista cei care cred din nastere in ea au puteri extraordinare pe care le pot controla.Care au darul magiei albe/negre pot face ce vor. Vrajile inventate de acesti oameni cu harul acesta sunt REALE deci REALE.De obicei oameni spun ca e o prostie asta, dar totul e realbig grin. Povestea celor 2 fete e reala.:*

| boboronaldo a răspuns:

Eu cred in magie, De cate ori stau sa ma gandesc parca ma atinge candva, eu cred in ea si in dumnezeu si cred ...ca daca ar crede foarte multa lume in magie ar fi din nou magie pe Pamant.Inca este... Daca vreti sa credeti.Credeti.eu unul cred