| Louissa a întrebat:

Voi credeți in legea atracției? Anume ca dacă îți dorești ceva foarte mult și chiar crezi ca ți se va îndeplini dorința, bbtii, doar ca trebuie sa crezi cu adevărat dar și sa începi sa acționezi putin. Vouă vi s-a întâmplat sa obtineți ceva prin aceasta metoda?

7 răspunsuri:
| Louissa explică:

Și credeți ca aceasta lege funcționează și cu persoane?

| siriusblack98 a răspuns:

Nu o să zic nici că funcționează nici că nu merge. Dar atunci când obții acel ceva dai vina pe legea atracției. Totuși când nu-l obții spui că nu ți-ai dorit suficient de mult. Rămâne la aprecierea ta să tragi ce concluzie vrei din asta.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Oarecum - ish. Daca iti doresti ceva cu adevarat vei munci pentru acel lucru si il vei obtine. Pentru mine cel putin e o varianta mai pompoasa de a zice ca daca vrei ceva vei munci pentru acel ceva, iar prin munca il vei obtine. Dar e interpretabil...

| rosessunflowersandlillies a răspuns (pentru Louissa):

Nu prea cred... scuze.

| tzionut a răspuns:

Nevastamea e visatoarea, eu sunt pragmaticul. Eu obtin tot ce vreau prin munca, ea prin munca mea happy

evenso
| evenso a răspuns:

Eu cred in legea atractiei, dar nu sunt sigura ca daca am obtinut ceva in viata datorita acestui lucru s-a intamplat.

| Adry05 a răspuns:

La mine s-a aplicat cu niște lucruri, mi le-am dorit mult timp și până la urmă s-au întâmplat, deci idk, may be