| nicp a întrebat:

Credeti ca functioneaza "legea atractiei"?

Răspuns Câştigător
| irynna a răspuns:

Cand iti doresti ceva tare mult.incepi prin a gandi:cum ar fi daca as avea acel lucru? aici intervine dorinta. tu stii ce vrei insa deocamdata nu ai cum sa obtii ''acel lucru''si in mintea ta indiferent ca vrei sau nu incepe sa se deruleze un procedeu al imaginatiei.aceasta imagintatie si dorinta te va 'impinge'sa faci ceva pentru a intra mai usor in posesia lucrului respectiv.

13 răspunsuri:
RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Daca te referi la cea din filmul The Secret, cel mai probabil functioneaza ca si autosugestie. Dar ei uita ceva esential acolo. ACTIUNEA. Poti sa te gandesti zile in sir la o masina noua ca tot nu o vei "materializa". Trebuie sa ai un plan, sa faci ceva productiv ca sa ai ceea ce iti doresti.

eileen
| eileen a răspuns:

Nu am vazut filmul inca. Consider ca este o lege activa, o intalnesti tot timpul fie ca este vorba de persoane sau obiecte.

| loredanarotariu a răspuns:

Aha! Legea atractiei. Singurul caz de "atractie" (pastrez sensul figurat folosit de tine in intrebare) care imi vine in minte este cea sexuala - admiratia spre un anumit "fel" de barbat/femeie - dar nici asta nu e lege caci poate varia suficient de mult.

| irynna a răspuns:

Da, legea atractiei functioneaza insa asta nu inseamna ca tu ar trebui doar sa gandesti cu mintea asupra unui lucru fie material sau spiritual si sa incepi sa iti faci planuri fara insa a face ceva practic pentru a-ti pune in aplicare gandurile.

| nicp explică:

Ma refer la tema din "The Secret".

| galileo a răspuns:

Ceau. Nu am vazut filmul, dar nu cred in Legea Atractiei. Eu cred ca noi singuri stabilim cu cine vrem sa stabilim relatii, fara a fii influentati de vreo forta.

| yoanna73 a răspuns:

Legea ieste corecta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu functioneaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Pai fara ea, nu am mai fii impreuna.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legea atractiei e ca si legea gravitatiei-sunt impartiale. Cere, crede si vei primi.Sigur ca functioneaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. iti recomand un audiobook - Michael Loosier - The law of atraction.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legea Atractiei functioneaza. Dar nu cum cred oamenii, in sensul de autosugestie. Mai multe detalii: http://www.youtube.com/watch?v=resjCP5SZYE

| euu03 a răspuns:

Daaaaaaaa. Normal ca functioneaza.winking De ce atunci cand intalnesti un tip/ o tipa care iti place si este pe gustul tau si care are aceleasi sentimente te simti atrasa de el/ea... s nu poti dormi noapte, nu iti poti lua gandul de la ea? deci FUNCTIONEAZA