| mileyselydemy a întrebat:

Voi va luati ghiozdanul in prima zi de scoala? Funda?

Răspuns Câştigător
| Ioonela a răspuns:

Eu nu imi iau ghiozdanul in prima zi de scoala deoarece am primit cartile inainte de vacanta, dar tu daca nu ai primit cartile cel mai bine ar fi sa il iei happy. Succes la scoala!

6 răspunsuri:
| kitty00 a răspuns:

Si normal, unde pun cartilelaughing?rolling on the floor))Si ca sa nu ma duc cu el gol imi pun un caiet si un pix ca sa notez orarulrolling on the floor))

| vanessa12345 a răspuns:

Daca te referi la cumparat straight face, nu, il iar cu vreo 2 saptamani inainte de scoala, iar la scoala sigur ca il duc, imi ce mi-as ppune cartile? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu îmi iau, îmi pun o pungă de chipsuri şi bag în ea toate cărţile.

| geo1800 a răspuns:

Buna,
Eu intru in clasa a11-a si nu mi-l iau pentru ca nu mai primim carti, acum depinde in ce clasa intri, pentru clasele a11-a si a12-a nu se mai dau manuale. Daca intri intr-o clasa mai mica te sfatuiesc sa iti iei ghiozdanul deoarece in prima zi, dupa festivitatea de deschidere a anului scolar fiecare diriginte merge in clasa lui, unde imparte manualele elevilor.
Nu uita sa iti iei si un caiet de notite si un pix/stilou pentru a-ti nota noul orar.
Mult succes in noul an scolar!

Funda?

| PufarinăPink a răspuns:

Nu. Imi iau o gentuta micuta, pentru mobil, un caietel si un pix. Manualele le pu intr-o puga!

| Euletitia a răspuns:

Buna! fiind in clasa a 12a nu mai primesc carti de la scoala, ci mi le voi cumpara eu in primele dpua saptamani, asa ca nu am pentru ce sa-mi iau ghizadanul cu mine. Imi voi lua o poseta de dimensiuni medii, in care imi voi pune un pix, un carneetel, o oglinda, un ruj, un pachet de servetele si cam atat. Insa, daca esti intr-o clasa mai mica de a 11a te sfatuiesc sa-ti iei cu tine ghiozdanul ca sa-ti pui inel manualele. SUcces la scoala!