| alynutzabrunetyka16 a întrebat:

Vreau sa incep prin a va spune, ca aceasta nu e neaparat o intrebare, Ci un subiect despre care vreau sa vb cu voi,In ziua de azi droguriile au o mare influenta asupra noastra ( a adolescentilor cum s-ar spune) De multe ori,altii incearca din curiozitate,altii din cauza problemelor de acasa, Stiati ca drogurile au un efect negativ asupra noastra? Ne pot distruge atat fizic cat si psihic? Deci spune azi NU drogurilor,si o sa ai viata mai frumoasa,asa e in viata treci prin necazuri,prin bucurii, dar toate se rezolva pana la urma,Nu risca sa-ti pierzi viata din cauza drogurilor, O sa vrei sa faci ceva... dar o sa fie prea tarziu, Voi ce parere aveti? Ati incercat vreodata sa va drogati, sau sa fumati? Astept raspunsul vostru si parerile voastre:*

12 răspunsuri:
| LanaSpectrum a răspuns:

Si cum as putea scapa de dependenta (daca sunt)?

| RyGoLeTa a răspuns:

Buna! Nu nu am incercat sa fumez sau sa ma drogrez niciodata deoarece este o tampenie venita de la Necuratul... o influenta negativa, de ce sa ma distrug? mai bine imi vad de viata si de momentele ei frumoase dar si neplacute si trec peste cu ajutorul vointei mele si cu ajutorul lui Dumnezeu.Mi se pare o prostie. Sper ca te-am putut ajuta! Nu te droga e pentru binele tau!

| RyGoLeTa a răspuns (pentru LanaSpectrum):

Numai scapi. Kaput...

| AlyYo a răspuns:

De unde bani de droguri rolling on the floor ca e criza.

| RyGoLeTa a răspuns (pentru LanaSpectrum):

Fara supararea, incearca sa nu te mai droghezi pentru ca iti distrugi creierul si tot corpul vezi si tu bine ca multi au murit din cauza drogurilor{Witney Huston, Amy Whinehouse}Stop drog!

| RyGoLeTa a răspuns (pentru LanaSpectrum):

Mai bine bei decat sa consumi droguri.Si daca te vei apuca de baut uite ceva amuzant:http://www.youtube.com/watch?v=KgD-YhWfmsE

| alynutzabrunetyka16 explică:

Pai eu nu ma droghezlaughing ca n-am atatia bani, Eu am avut prieteni care sau drogat, chiar un fost iubit de-al meu se droga si a murit din cauza asta, Deaia vreau sa nu i se mai intample lucru asta la nimeni, eu nu ma droghez:* laughing

| ROB3RT89 a răspuns:

Da,au o influenta negativa asupra noastra! Sunt foarte multi adolelescenti care incerca din curiozitate(cum ai spus tu)alti sunt foarte usor influentati de alti care deja consuma si lista poate continua! In alta oridine de idei, unii incep de la etnobotanice, apoi trag pe nas si usor ajung si la vena.Asta e ultima etapa, deja sunt niste oameni pierduti.Multi cred ca e cool, orice licean isi permite sa-si ia etnobotanice, e doar 10 lei plicu! Drogurile nu sunt o solutie sa uiti de negazuri, e o stare de fericire temporala.Fiecare e liber sa faca ce vrea, dar sa se gandesca de doua ori inainte, multi ajung pe un drum unde nu mai este cale de intoarecere! Acum si o melodie care sustina asta=>http://www.youtube.com/watch?v=Vy7UNP-t-ew

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Nu am incercat niciuna deoarece(cum spui si tu) mis strica viata.Era mai bine daca nu existau tigari si droguri, astfel ar fi mai putina lume care moare.
O zi buna!

| redy04 a răspuns:

Hmm... nu ma atrage asa ceva. Mi beau cate un pahar de vin ocazional. Insa. cam atat. Eu cred ca respectivii care se drogheaza procedeaza gresit. fiindca sunt slabi si dau bir cu fugitii. In loc sa lupte pentru ei. se afunda mai tare in r***t. Nu sunt in tabara lor. si nici nu ma intereseaza.

| RyGoLeTa a răspuns (pentru RyGoLeTa):

Droghez*

| maraflorin a răspuns:

Buna Alina! Subiectul deschis de tine este unul foarte bun, si ca sa-ti raspund, nu, nu am incercat pana acum nici droguri nici tigari, si sincer sa fiu, nici nu sunt dornic sa incerc! Cunosc persoane care candva mi-au fost prieteni, iar acum, din cauza drogurilor, sunt de nerecunoscut! Una dintre aceste persoane imi spunea ca atunci cand intri in sevraj ai fi in stare sa dai orice, doar ca sa faci rost de o noua doza! Eu unul sunt cu totul impotriva viciilor (dat fiind faptul ca nu am niciun viciu)...insa fiecare persoana decide pentru viata sa. Dar sa platesti poate si cu viata ta pentru putinele clipe de placere pe care t-i le ofera aceste vicii, pur si simplu nu merita!
Sper ca am fost tuturor de ajutor happy