| AnnaaaMaria a întrebat:

Vreau sa trimit un colet prin posta, mai exact un cadou. Aveti idee daca imi este permis sa ambalez cutia ca pe un cadou sau trebuie sa fie simpla? Multumesc

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu conteaza ambalajul, conteaza sa fie ambalat bine/si sa aiba adresa corecta sa se vada clar.
O zi bunahappy

| Aasdfghj a răspuns:

Eu am auzit ca nu ai voie. Poti sa o impachetezi in hartie de cadou, apoi sa pui o alta hartie pe deasupra.

| Fatamuntilor a răspuns:

Regula este ca ambalajul sa fie rezistent, sa fie legat bine si adresa completa!

| danutzu96 a răspuns:

O poti ambala cum vrei (dar sa fie bine ambalata ca aia de la posta cam dau cu coletele) si adresa sa fie scrisa pe colet.