| DaRiUsMaN13 a întrebat:

Vreau sa vad daca stiti aici este o intrebare de logica.
deci:o data s-a comis o crima a fost omorata o femeie. a venit un barbat si a vazut-o moarta a chemat politia.cand a ajuns politistul l-a intrebat pe barbat ce era in casa.Barbatul i-a spus:o carte deschisa la paginile 65-66, o lampa aprinsa si un pahar de vin. Politistul a zis tu este vinovatul adica barbatul cum si-a dat seama?
funditaaaaaa! cine stie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate ca o carte sa fie deschisa la paginile 65-66, acestea sunt fata si verso unei file. Totusi, numai din asta, nu se poate sustine si dovedi ca acel barbat este vinovatul de crima, trebuiesc dovezi mai serioase si raspunsuri la multe intrebari, incepand cu motivul prezentei barbatului in casa, cum a intrat etc. Numai bine!

3 răspunsuri:
| ancutsa410 a răspuns:

Pai barbatul a zis ca A GASIT`O moarta. deci nu avea cum sa stie ce este in casa

| Alex_1540 a răspuns:

Pai ce a cautat barbatul in casa la femeia respectiva nu poate intra pur si simplustiu ca nu ii raspunsul corect, deci zi tu care este raspunsuwinkingtongue:laughing

| DaRiUsMaN13 explică:

Bv Ioandelasal