| ProAim a întrebat:

Vreu sa stiu despre psihologie inversa si vreo 2-3 exemple... Cine are cel mai bun raspuns are funda :X

Răspuns Câştigător
| Gumiix a răspuns:

Hey. ^^

Psihologie inversa ma inebuneste. :x :))
Deci iti voi da cel mai precis exemplu.
Nu stiu daca ai auzit despre Illuminati, daca ai auzit foarte bine, daca nu uita-te la acest video:
http://documentare.digitalarena.ro/demascarea-industriei-muzicale/
Illumianti nu-si mascheaza existenta, dimpotriva o lasa sa se vada clar si limpede sub ochii tuturor, lasand aici psihologia inversa sa actioneze. Oamenii se gandesc '' Daca chiar sunt o societate secreta, de ce si-ar recunoaste existenta in fata intregii lumi? '' Iar dupa aceea cred ca sunt doar o prostie si trec cu vederea acest lucru.
Documenteaza-te bine despre Illuminati si vei vedea ca sunt probabil Regii Psihologiei inverse. :)
Sper ca te-am ajutat. :x

1 răspuns:
| KaTaNa97 a răspuns:

Psihologia inversa e o metoda prin care cineva este determinat sa adopte un anumit comportament sugerandu-i-se sa se comporte exact in maniera inversa.
Sursa: http://www.infopsihologia.ro/2011/10/psihologia-inversa/
acolo ai si exemple:D