| ejymas a întrebat:

A accesat cineva de aici fonduri europene?
Ce cerinte cuprinde startup-ul pentru tineri?

Răspuns Câştigător
| Mirel4412 a răspuns:

Https://mfe.gov.ro/intrebari-si-raspunsuri-despre-fonduri-europene/

Aici ai raspunsurile Oficiale la tot ce ai nevoie.
Din experienta mea, am facut fonduri europene de 5000 euro pentru niste rosii, nu trebuie sa dai banii inapoi, dar a trebuit sa am o investitie destul de mare ca sa le accesez.

3 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Pentru ce vrei sa faci fonduri? Dezvolta putin intrebarea

| ejymas explică (pentru Mirel4412):

Un business, Pensiune, Sala de Fitness, orice.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ejymas):

Se dau fonduri europene numai pentru productie si agricultura, nu pentru sali de fitness, pensiune sau alte afaceri ne-esentiale vietii (baruri crasme, sali de distractie, cazinouri, restaurante, etc).