| bongo a întrebat:

Agatele sunt pietre pretioase?

7 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Agatele sunt pietre semipretioase.

mlm
| mlm a răspuns:

Agatele sint pietre semipretioase, care simbolizeaza legatura dintre om si natura, este o piatra asociata belsugului si prospeeritatii, simbolizind norocul, sinceritatea si puritatea.

mira
| mira a răspuns:

Semipretioase. Cele mai frumoase se gasesc in Brazilia, avand o varietete de culori:negru, gri, maro, bej, verde in degrade.Comerciantii obisnuiesc sa le tina in coloranti, obtinand tonuri de mov, absolut nefiresti.Agatele se slefuiesc foarte frumos pentru margele si obiecte decorative. Mira

| sese a răspuns:

Semipretioase

| alexam a răspuns:

Semipretioase