| SkivoRo000 a întrebat:

Am de platit o factura la Avon, care e pe numele tatalui.
Trebuie sa depuna niste bani la banca raiffeisen. Problema e ca el nu poate ajunge, pot merge eu in locul lui sa depun bani? Mentionez ca trebuie sa specific numele cand depun banii, ca cei de la avon sa stie ca am platit.
Merge si cu copia dupa buletin?

3 răspunsuri:
| Comunity a răspuns:

Sigur ca poti. Mergi cu buletinul tau, o copie dupa buletinul lui si numarul contului bancar.

| Comunity a răspuns:

Edit*
Am citit mai bine ce ai scris. Tu vrei sa mergi sa depui cu numele tatalui tau in contul bancar al celor de la Avon, nu? Tot acelasi chestii le ai de facut, sa ai buletinul tau si al lui si cel mai bine ar fi sa intrebi la cei de acolo de la ghiseu sa vada daca e permis sa depui tu cu numele tatalui tau in contul celor la care vrei sa depui.

| JicaContra a răspuns:

Evident ca poti sa depui bani in contul altcuiva
atat timp cat ii stii contul

DAAAAR, imi pare rau pentru tine, Raiffeisen?!?!?!?!? una dintre cele mai scumpe banci din tara asta, daca nu chiar cea mai scumpa, la modul absolut

ma duc la coltul strazii unde e un Loto privat care are si pay point, si imi platesc facturile de utilitati ABSOLUT GRATIZZZZZZZZZZ (Loto privat inseamna ca sunt inebuniti sa ia orice ban pot sa puna mana)
ma duc la Raiffeisen... ATENTIE, AVEM COMISIOANE IN DRACI SI LA PLATA FACTURILOR DE UTILITATI

Raiffeisen SI TRAGI APA LA WC